Podczas piątkowej konferencji prasowej Instytut Ordo Iuris i przedstawiciele ukraińskiej organizacji pozarządowej Vsi razom! podpisali umowę o współpracy. Owocem polsko-ukraińskiej współpracy ma być powołanie do życia organizacji „Ordo Iuris Ukraina”.

Jak poinformowało w piątek Ordo Iuris, razem z przedstawicielami ukraińskiej organizacji pozarządowej Vsi razom! podpisano umowę o współpracy. Owocem polsko-ukraińskiej współpracy ma być powołanie do życia organizacji „Ordo Iuris Ukraina”. Strony tego porozumienia zobowiązują się do podejmowania wspólnych działań w kierunku obrony chrześcijańskiego dziedzictwa Europy oraz podstawowych praw i wolności każdego człowieka.

Delegacja ukraińskiej organizacji Vsi razom! przybyła do Warszawy na zaproszenie Instytutu Ordo Iuris. Celem spotkania jest ustalenie zasad współpracy międzynarodowej, podejmowanej w celu obrony wspólnych wartości, znajdujących swoje źródło w chrześcijańskich korzeniach Europy, m.in. prawa do życia od momentu poczęcia, małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, a także integracji europejskiej polegającej na współpracy silnych państw narodowych. Obie strony od dłuższego czasu podejmowały wysiłki mające na celu organizację wspólnego spotkania i omówienia szczegółów planowanej współpracy, napotykając na tej drodze wiele trudności związanych z ograniczeniami powodowanymi pandemią Covid-19. Nadszedł jednak moment, w którym to ważne spotkanie stało się możliwe.

Celem podjęcia współpracy pomiędzy Instytutem Ordo Iuris i organizacją Vsi razom! jest nie tylko szerzenie idei i podejmowanie wspólnych działań w obronie podstawowych wartości, ale ponadto utworzenie oddziału Instytutu, który w sposób podobny będzie podejmował działania bezpośrednio na terytorium Ukrainy. W ramach spotkania, zorganizowana została konferencja prasowa, podczas której nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy partnerskimi organizacjami.

Zobacz też: Aktywiści LGBT na pokazie filmu o Ordo Iuris [+FOTO]

„Fakt, że przedstawiciele organizacji pozarządowych z innych krajów zwracają się do nas z propozycjami tworzenia oddziałów Ordo Iuris poza granicami Polski pokazuje nam jak bardzo potrzebna jest działalność Instytutu, a także jaką wartość posiada ona również w innych częściach Europy” – podkreśliła Katarzyna Gęsiak, zastępca dyrektora Centrum Prawa Międzynarodowej Instytutu Ordo Iuris.

Zobacz też: Niemcy nie chcą przeprosić za serial „Nasze matki, nasi ojcowie” – skarżą wyrok do Sądu Najwyższego

Kresy.pl/Ordo Iuris

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply