W poniedziałek podczas rozmowy z portalem Media Narodowe, Krzysztof Baliński były ambasador Polski w Syrii krytykował polską politykę zagraniczną względem Izraela i innych państw na Bliskim Wschodzie.

Według Krzysztofa Balińskiego, byłego ambasadora Polski w Syrii, polityka zagraniczna obecnego rządu ponosi same klęski. W rozmowie z portalem dyplomata przekonywał, że największą przegraną polskiej władzy była próba wprowadzenia ustawy nowelizującej Instytut Pamięci Narodowej.

„Doszło do sytuacji kuriozalnej, do stycznia ubiegłego roku stosunki polsko – izraelskie formalnie były na najwyższym poziomie” – informował. „Nagle z dnia na dzień, po uchwaleniu nowelizacji Izrael rozpoczął zimną wojnę z Polską. Do tej chwili strategiczny sojusznik nagle został wrogiem”.

Zobacz też: Izraelskie media: Mosad wpływał na decyzje niemieckiego rządu

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Zdaniem dyplomaty wszyscy izraelscy politycy, nawet Ci znajdujący się w opozycji, znaleźli wspólny interes w krytyce poczynań polskiego państwa. „Ówczesny prezes opozycji powiedział, że polskie obozy były i żadna ustawa sejmu tego nie zmieni”.

Sytuacja wydaje się Balińskiemu kuriozalna ponieważ większość polskich rządów miała wykonywać wiele przyjaznych ruchów wobec Izraela jak i jego interesów. „Polska stała się Mekką dla izraelskiego biznesu”.

Zobacz też: Mimo izraelskich nacisków palestyńskie banki będą wspierać rodziny więźniów

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak mówił Baliński, cyberbezpieczeństwo polskiego państwa miało zostać uzależnione od izraelskich sił specjalnych. Przypominał także, że polskie lotnictwo bojowe razem z izraelskim, przeprowadzało ofensywne manewry rolnicze. Zdaniem ambasadora ćwiczenia były skierowane bezpośrednio w państwa arabskie.

„W Polsce poczyniono, nie tylko wobec Izraela, ale też wobec Żydów poczyniono wiele przyjaznych kroków. Jednym z najbardziej spektakularnych jest wybudowanie za pieniądze polskiego podatnika, Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Polin”.

Zobacz też: OWP gotowa do zerwania wszelkich porozumień z Izraelem

Kresy.pl/Media Narodowe

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz