Premier Autonomii Palestyńskiej Mohammad Sztajeh przekazał w piątek, że władze uzgodniły z bankami palestyńskimi, aby wstrzymać wszelkie działania przeciwko rachunkom więźniów przetrzymywanych w izraelskich więzieniach – przekazuje The Times of Israel.

Jak informuje portal, po konsultacji szefa rządu Autonomii Palestyńskiej z szefami banków działających na terenie Zachodniego Brzegu, konta osób więzionych przez Izrael pod zarzutem terroryzmu nie będą zamrażane. To samo tyczy się rodzin oskarżonych.

„Wszystkie strony przyjmą to samo stanowisko w sprawie gróźb Izraela wobec banków, które świadczą swoje usługi rodzinom więźniów i męczenników” – przekazał Sztajeh.

Zobacz też: Izraelskie media: Mosad wpływał na decyzje niemieckiego rządu

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Premier informował, że rodziny więźniów mogą reaktywować swoje konta od niedzieli, po tym jak kilka dni temu zostały zamrożone przez zaniepokojone banki.

Żadania izraelskich władz nazwał groźbami i zapowiedział znalezienie alternatywnego wyjścia z z sytuacji. „Nie podporządkujemy się im i znajdziemy rozwiązania, które nie naruszą izraelskiego prawa i jednocześnie ochronią banki przed uciskiem okupacji i wszelkimi procedurami prawnymi”.

Zobacz też: Izraelczycy twierdzą, że mają lek przeciwko koronawirusowi

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Izrael od dawna sprzeciwia się płatnościom Autonomii Palestyńskiej na rzecz rodzin więźniów i osób zabitych w atakach, twierdząc, że nagradza terroryzm. Palestyńczycy postrzegają te płatności jako sieć zabezpieczenia społecznego dla osób żyjących pod dziesięcioleciami okupacji wojskowej.

Informacje o zamknięciu zamrożeniu kont bankowych spowodowały w piątek wiele protestów przy siedzibach banków, w ruch poszły kamienie i butelki.

Zobacz też: Izraelczycy mają dosyć ortodoksów

Kresy.pl/The Times of Israel

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz