W Dortmundzie był zamach terrorystyczny. To efekt wieloletniej pracy lewicowych publicystów i polityków i polityki Angeli Merkel – uważa poseł Jakub Kulesza (Kukiz’15).

Poseł Jakub Kulesza (Kukiz’15) zdecydowanie wyraził swoje zdanie nt. wtorkowego ataku. – Musimy skończyć z polityczną poprawnością. W Dortmundzie był zamach terrorystyczny. Europa Zachodnia niestety jest na nie narażona – mówił na antenie TVP Info. – To efekt wieloletniej pracy lewicowych publicystów i polityków – dodał.

Rzecznik klubu Kukiz’15 powiedział również, że zbadań OECD wynika, iż Polska jest drugim po Japonii najbezpieczniejszym krajem na świecie.

– Zamach w Dortmundzie to wynik polityki prowadzonej przez Angelę Merkel – uważa poseł Kulesza. Jego zdaniem, „jeżeli wpuszczamy do Polski osoby, których nie da się zweryfikować, to nigdy nie będziemy bezpieczni.”

– Nawet Mossad nie jest w stanie zidentyfikować tych ludzi – podkreśla. – Od Syrii do Niemiec jest wiele krajów, niekoniecznie z kręgu europejskiego. Pytanie, dlaczego np. Syryjczycy uciekają do socjalnej Europy, a nie do krajów bliższych im kulturowo.

Jak informowaliśmy wczoraj, na trasie przejazdu autokaru, którym drużyna Borussi Dormund jechała na stadion na mecz Ligi Mistrzów, eksplodowały trzy ładunki wybuchowe, umieszczone na zewnątrz pojazdu. Jeden z zawodników – Marc Bartra – został ranny. Spotkanie przełożono.

Niemiecka policja potwierdziła, że tuż po godzinie 19:00 eksplodowały trzy ładunki wybuchowe, umieszczone na zewnątrz pojazdu. Rzecznik policji Gunnar Wortmann w rozmowie z „Bild” potwierdził, że były to ładunki wybuchowe „umieszczone na zewnątrz autokaru”. Niemiecka policja podała również, że zastosowano silny materiał wybuchowy.

Jak ustalili dziennikarze „Bilda” i „Der Spiegel”, ładunki te zostały ukryte w żywopłocie na poboczu jezdni. Ich eksplozja zniszczyła szyby autokaru. Według najnowszych informacji, były to najpewniej domowej roboty bomby rurowe.

ZOBACZ: Eksplozje w Dortmundzie – atak na autokar piłkarzy Borussii [+VIDEO]

– Jedno jest pewne- wybuch miał zabić lub zranić zawodników. Wysokość podwieszenia ładunków – dostosowana do wysokości autokaru – komentował dr Wojciech Szewko, ekspert ds. terroryzmu.

Tvp.info / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz