Wspólny front narodowców przeciw zniesławianiu Polski [+VIDEO]

Cztery narodowe organizacje społeczno-polityczne zadeklarowały podjęcie akcji protestacyjnej przez izraelskiej kampanii zniesławiania Polski i wezwały do dyskusji nad zmianą polskiej polityki wobec Izraela i Bliskiego Wschodu.

Na zorganizowanej dziś w Sejmie konferencji prasowej wystąpili Edyta Luty z Narodowej Organizacji Kobiet, Robert Winnicki prezes partii Ruch Narodowy, przewodzący warszawskim strukturom Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Marzoch oraz rzecznik Obozu Narodowo-Radykalnego Tomasz Kalinowski.

Winnicki uzasadnił wspólne wystąpienie czterech czołowych organizacji narodowych w Polsce “palącą sytuacją” związaną z nowelizacją ustawy o IPN. “Niestety ta ustawa, która wprowadza porządek i prawdę historyczną w obszar debaty publicznej w Polsce i poza Polską spotkała się z ogromnym atakiem ze strony izraelskiej, ze strony państwa Izrael, ze strony wpływowych środowisk żydowskich na całym świecie” – ocenił prezes Ruchu Narodowego – “potrzebna jest zdecydowana polska reakcja”. Zachowanie izraelskich polityków i dziennikarzy określił jako “bardzo aroganckie”. Nazwał je “wprost ingerencją w polską suwerenność”.

Winnicki uznał przy tym, że “mamy do czynienia z jakimś kompletnym pogubieniem się rządowej strony polskiej”. Jej reakcję poseł ocenił jako “bardzo słabą”. Mówił o “zadziwiającym milczeniu prezydenta Dudy”, a nawet jego “lekkim dystansie” wobec nowelizacji ustawy o IPN. “Jako środowiska narodowe oczekujemy od prezydenta twardej, jasnej obrony prawdy historycznej, zdecydowanej obrony polskiej polityki historycznej oraz zdecydowanej obrony polskiej racji stanu” – powiedział Winnicki, dodając “jesteśmy zdumieni, że po skandalicznych wypowiedziach ambasador Izraela w Polsce dzisiaj jest ona zapraszana do pałacu prezydenckiego”. Według posła jedyne pożądane stanowisko władz polskich wobec izraelskiej ambasador powinno być wyrażone słowami – “czekamy na pani następcę”.

Deklaracje władz Polski wobec Izraela i jej ambasador w Warszawie Winnicki określił jako “potulne”. Poseł krytykował także MSZ. Prezes RN podkreślił przy tym kontekst ataku władz Izraela na Polskę w postaci przyjętego przez amerykański Senat projektu ustawy wspierającego roszczenia majątkowe organizacji żydowskich do “mienia bezspadkowego” w Polsce. Projekt ten, jak przypomniał Winnicki “znajduje się obecnie w środku procesu legislacyjnego”. W obliczu tego “mamy tygodniową kampanię zniesławiającą Polskę i Polaków ze strony TVN” oraz atak ze strony Izraela. “Należy podnieść ten wątek, tej ustawy, która jest w Stanach Zjednoczonych” cytując odpowiedź Ministerstwa Spraw Zagranicznych na swoją interpelację w tej sprawie. Wynika z niej według Winnickiego, że jeśli Polska nie ulegnie roszczeniom środowisk żydowskich to będzie szantażowana kampanią zniesławiającą. “Pytanie, czy mamy do czynienia właśnie z jakimś wzmożeniem tej kampanii zniesławiającej Polskę na arenie międzynarodowej”.

Poszczególne wypowiedzi ze strony ważnych polityków izraelskich mające cechy zniesławiające Polskę przytaczał Mateusz Marzoch z Młodzieży Wszechpolskiej. Wymieniał lidera jednej z izraelskich partii opozycyjnych Jaira Lapida, premiera Izraela Binjamina Netanjahu, stanowisko Światowego Kongresu Żydów.

Rzecznik ONR Tomasz Kalinowski zapowiedział działania narodowców wobec kampanii zniesławiania Polski przez izraelskie elity. Podkreślił przy tym, że mamy do czynienia nie z incydentami lecz całą “kampanią antypolską”. Zapowiedział demonstrację działaczy organizacji narodowych pod ambasadą Izraela w Warszawie, która rozpocznie się w środę, 31 stycznia o godzinie 17. Pikieta odbędzie się pod hasłem “Stop antypolonizmowi”. Kalinowski dodatkowo zwrócił uwagę na zachowanie wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Magdaleny Gawin, która oklaskiwała “skandaliczne wystąpienie” ambasador Izraela. “Jako jedyny przedstawiciel polskiego rządu zaaprobowała właściwie wszelkie słowa, które zostały tam powiedziane, bulwersujące, kłamliwe, niedorzeczne. Opinia publiczna od dwóch dni domaga się dymisji pani Gawin i my podpisujemy się pod tymi wnioskami. Domagamy się od Mateusza Morawieckiego dymisji pani wiceminister” – powiedział rzecznik ONR.

“Żądamy od polskiego rządu zdecydowanej reakcji, a nie chowania głowy w piasek i potulnych głosów wydawanych z Warszawy w kierunku Tel Awiwu” – podsumował Winnicki . Wezwał przy tym do dyskusji nad ewentualną zmianą polityki wobec Izraela i Bliskiego Wschodu – “Być może nadszedł czas by w polskiej debacie publicznej poruszyć stosunek państwa polskiego wobec polityki bliskowschodniej, która od początku lat 90 zdecydowanie popierała państwo Izrael w różnych jego działaniach. Być może nadszedł kres takiej polityki […] Jeśli po takich dekadach tak życzliwych gestów nagle okazuje się, że jest tak wielka dawka antypolonizmu na wszelkich pułapach, na wszelkich szczeblach w Izraelu i środowiskach żydowskich na świecie, to być może było błędem bezkrytyczne popierania Izraela przez państwo polskie w konfrontacji z państwami arabskimi. I być może Polska ma istotniejsze i ważniejsze interesy z państwami arabskimi niż z Izraelem i należy poddać pod ogólnonarodową debatę nasz stosunek do polityki bliskowschodniej”

youtube.com/kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Laszka
  Laszka :

  Mogą ten komentarz z onetu wykorzystać:
  Oczywiście po sprawdzeniu.

  To też dobry materiał na artykuł:

  Klamczuch Yair Lapid : YAIR LAPID, (dziennikarz i polityk liberalno-lewicowego ruchu Yesh Atid (Jest Przyszlosc)), ten ktory twierdzi, ze niemieckie obozy sa polskie, a jego babke zamordowali w Polsce Polacy, a on jest synem ocalonego z Holokaustu: urodzil sie w 1963 roku w Tel Awiwie Jego ojciec Yosef Lapid urodzil sie w 1931 roku w rodzinie wegierskich Zydów w Nowym Sadzie na terytorium ówczesnej Jugoslawii (dzis to Serbia). Podczas wojny Yosef wraz z rodzina zostal przetransportowany do getta w Budapeszcie. Tam wraz z matka (babcia Yaira) zostal ocalony przez szwedzkiego dyplomate Raoula Wallenberga. ( „The Times Of Israel”). Dziadka Lapida (ojca Yosefa) nie udalo sie uratowac. Zostal wraz ze swoja matka (prababka Yaira) wywieziony do obozu zaglady i zamordowany w Mauthausen (a wiec w Austrii). Uratowany Yosef i jego matka dotarli w koncu do Izraela w 1948 roku. A ze strony matk: Otóz matka Yaira Lapida – Shulamit Lapid przyszla na swiat w 1934 roku w… Tel Awiwie, na terytorium brytyjskiej Palestyny. Zatem babcia i dziadek od strony matki zyli przed wojna na terenach dzisiejszego Izraela. Rodzina, tego klamczucha-awanturnika, nigdy nie miala nic wspolnego z Polska. Nigdy nie byli na polskim teryterium!