Liderzy organizacji narodowych zapowiedzieli, że będą protestować przed placówką dyplomatyczną Izraela pod hasłem “Stop Antypolonizmowi”.

O manifestacji poinformowano dzisiaj na konferencji prasowej w Sejmie.

Przypomnijmy, że premier Izraela Binjamin Netanjahu ponownie zaatakował Polska za uchwalenie ustawy zabraniającej używanie sformułowań o „polskich obozach zagłady” i obciążania narodu polskiego odpowiedzialnością za ludobójstwo dokonane na Żydach.

Nowa ustawa uchwalona w piątek przez Sejm zabroniła pod sankcją karną używania sformułowań o „polskich obozach zagłady” oraz sugerowania odpowiedzialności narodu polskiego za ludobójstwo Żydów dokonane w Europie przez niemiecką III Rzeszę. Wywołało to natychmiastową reakcję w Izraelu. Najpierw szef jednej z opozycyjnych partii Jair Lapid stwierdził, że „były polskiego obozy zagłady”. Następnie głos zabrał sam premier Izraela, Binjamin  Netanjahu, ukazując polską ustawę w kategoriach „negowania holocaustu”. Przedstawiciel Ambasady RP w Tel Awiwie został wezwany do izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wywołała ona liczne komentarze w polskich i izraelskich mediach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Premier Izraela oskarża Polskę o “zniekształcanie” historii

Kresy.pl / Twitter

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. RAFALXJXJXJ
  RAFALXJXJXJ :

  Uderz w stół a nożyce się odezwą . Jeszcze raz racja żydów jest ponadnarodowa . PIS zrobił wyłom w świadomości Polaków i Żydów ws. antypolonizmu co nie podoba sie przede wszystkim narodowi wybranemu . Jednak nie protestowali kiedy Ukraincy penalizowali banderowskie prawo . Oto filozofia Kalego środowisk zydowskich.

   • bob
    bob :

    @zefir durni po pierwsze trochę kultury po drugie jesteś za głupi żeby pojąć że taka demonstracja nic nie da a zostanie wykorzystana do oczerniania nas na zasadzie “popatrzcie narodowcy skandują nazistowskie antysemickie hasła pod ambasadą”. Konferencja Winnickiego dziś dobra ale taka demonstracja to błąd a tobie radze stulić dziób zrobić maturę a potem pisać coś w sieci

    • Kojoto
     Kojoto :

     @bob tak samo mozna kogoś oskarżyć o to że jest antysemitą bo broni Polski, jak można powiedzieć, że kiedy otworzysz usta to pierdzisz…. więc zamknij głupią jadaczkę bo nic nie rozumiesz, mieszasz i smrodzisz.

    • Gaetano
     Gaetano :

     @bob “Zrobić maturę”; teraz średnią szkołę z maturą “robią” w 1,5 roku, w dodatku opierającą się na jakichś żenujących testach, zatem nie jest to jakiś wyczyn. Komentarze zefira trzymają poziom i są raczej schludnie napisane, ze znakami interpunkcyjnymi. Teraz w gimbazie tego nie uczą, co jw. widać. Poza tym o organizacjach narodowych w Polsce nie masz zielonego pojęcia.