Liderzy organizacji narodowych zapowiedzieli, że będą protestować przed placówką dyplomatyczną Izraela pod hasłem „Stop Antypolonizmowi”.

O manifestacji poinformowano dzisiaj na konferencji prasowej w Sejmie.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Przypomnijmy, że premier Izraela Binjamin Netanjahu ponownie zaatakował Polska za uchwalenie ustawy zabraniającej używanie sformułowań o „polskich obozach zagłady” i obciążania narodu polskiego odpowiedzialnością za ludobójstwo dokonane na Żydach.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Nowa ustawa uchwalona w piątek przez Sejm zabroniła pod sankcją karną używania sformułowań o „polskich obozach zagłady” oraz sugerowania odpowiedzialności narodu polskiego za ludobójstwo Żydów dokonane w Europie przez niemiecką III Rzeszę. Wywołało to natychmiastową reakcję w Izraelu. Najpierw szef jednej z opozycyjnych partii Jair Lapid stwierdził, że „były polskiego obozy zagłady”. Następnie głos zabrał sam premier Izraela, Binjamin  Netanjahu, ukazując polską ustawę w kategoriach „negowania holocaustu”. Przedstawiciel Ambasady RP w Tel Awiwie został wezwany do izraelskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wywołała ona liczne komentarze w polskich i izraelskich mediach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Premier Izraela oskarża Polskę o „zniekształcanie” historii

Kresy.pl / Twitter

Czytaj kolejny artykuł
9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. RAFALXJXJXJ
    RAFALXJXJXJ :

    Uderz w stół a nożyce się odezwą . Jeszcze raz racja żydów jest ponadnarodowa . PIS zrobił wyłom w świadomości Polaków i Żydów ws. antypolonizmu co nie podoba sie przede wszystkim narodowi wybranemu . Jednak nie protestowali kiedy Ukraincy penalizowali banderowskie prawo . Oto filozofia Kalego środowisk zydowskich.