Winnicki pyta MSZ o roszczenia żydowskie

Poseł Robert Winnicki zwrócił się z zapytaniem do MSZ w związku ustawą Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017, przegłosowaną w amerykańskim Senacie.

Jak informuje portal Ruchu Narodowego: “Dokument otwiera drogę do przejęcia przez żydowskie organizacje tzw. mienia bezspadkowego, czyli znajdujących się w Polsce nieruchomości państwowych, które znajdują się albo w rękach samorządu  terytorialnego, albo skarbu państwa”.

Oto treśc interpelacji posła Winnickiego:

Szanowny Panie Ministrze!

12.12.2017 r. Senat Stanów Zjednoczonych zaaprobował Act S.447, czyli Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017. Ustawa trafiła obecnie do Izby Reprezentantów. Po zatwierdzeniu przez amerykański parlament trafi do podpisu na biurko prezydenta i stanie się obowiązującym w USA prawem. W związku z powyższym proszę o odpowiedź na następujące pytania:

1. Czy wspomniany dokument był analizowany przez MSZ? Jeśli nie to dlaczego i czy Pan Minister planuje podjęcie takich pilnych kroków?

2. Czy pan Minister podziela opinię, że wspomniany akt może stanowić podstawę do wysuwania wielomiliardowych roszczeń majątkowych wobec państwa polskiego przez środowiska i organizacje żydowskie?

3. Czy kwestia potencjalnych roszczeń majątkowych wobec państwa polskiego była przedmiotem rozmów między przedstawicielami Polski i innych państw, szczególnie USA, w ciągu ostatnich dwóch lat? Jeśli tak, to to czego dotyczyły te rozmowy?

4. Czy którekolwiek państwo uzależniało swój stosunek do Polski oraz poparcie polityczne dla polityki polskiego rządu od zadośćuczynienia przez Rzeczpospolitą żydowskim roszczeniom majątkowym?

5. Jakie działania podejmuje rząd RP, a w szczególności MSZ, by zapobiec niebezpieczeństwu związanemu z potencjalnymi roszczeniami majątkowymi wobec państwa polskiego?

Z poważaniem,
Robert Winnicki

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Izraelska działaczka broni żydowskich roszczeń względem Polski

Kresy.pl / Twitter

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. bob
  bob :

  I tak mu nie odpowiedzą ale brawo Robert całe te odszkodowania to kpina i brak szacunku dla obywateli polskich wyznania żydowskiego przecież oni nie mieli nic wspólnego z USA i tamtą diaspora która się ich wręcz wyrzekła nie chcąc tracić $ na ich ratowanie a teraz bezczelnie i się wszystko należy

 2. zefir
  zefir :

  Żydzi ussmańscy mają do sprawy podchody dwutorowe.Rząd RP głowę w piasek chowa,niebezpieczeństw nie dostrzega,im nie zapobiega-wręcz przeciwnie,niebezpieczeństwa wspomaga.Polacy nawet się nie spostrzegą jak Żydki amerykańskie od Polski urojone miliardy wydoją w astronomicznie zawyżonych cenach za militarne gadżety wojskowe.

  • jwu
   jwu :

   @zefir A nastąpi to już wkrótce.Być może wypadek tego Miga ,ma też coś z tym wspólnego ? Bo natychmiast pojawiły się głosy “ekspertów” o wycofaniu pozostałych Mig-ów i zastąpienie ich nowymi samolotami.Które jak podejrzewam, wyprodukowane będą za oceanem?