Studenci Uniwersytetu Warszawskiego nie pójdą na uczelnię

Rektor Uniwersytetu Warszawskiego zadecydował w poniedziałek, że zajęcia w czasie pierwszego semestru nowego roku szkolnego będą prowadzone zdalnie.

O zarządzeniu jakie w poniedziałek podpisał rektor Uniwersytetu Warszawskiego Alojzy Nowak napisał portal tygodnika “Wprost”. Zgodnie z nim w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 na uczelni zajęcia będą prowadzone zdalnie. Dotyczy to zajęć dydaktycznych, lektoratów, egzaminów czy dyżurów wykładowców.

Władze uczelni podjęły taką decyzję w obliczu narastania pandemii koronawirusa SARS CoV-2 w Polsce. Obawiają się, że uniwersytet stanie się ogniskiem zarazy. Rektor zatwierdził jednak wyjątki od ogólnej zasady prowadzenia zajęć w sposób zdalny. “W szczególności dotyczy to zajęć o charakterze laboratoryjnym, terenowym lub integrującym studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia i jednolitych studiów magisterskich oraz studenckich praktyk zawodowych” – zaznaczono w podpisanym przez rektora dokumencie.

Władze uczelni nie określiły jeszcze dokłdnie, które przedmioty są tymi, jakie muszą być prowadzone metodą stacjonarną. Decyzja ta ma zostać podjęta do 27 września.

W ciągu ostatniej doby odnotowano w Polsce 302 nowych przypadków zarażania się koronawirusem SARS CoV-2. Łączna liczba przypadków wykrytych w naszym kraju od początku pandemii to 71 126. Zmarło 2124 nosicieli wirusa, w tym 4 w ciągu ostatniej doby.

Czytaj także: Szybki wzrost liczby zakażonych koronawirusem na Węgrzech

wprost.pl/worldometers.info/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply