Studenci Uniwersytetu Warszawskiego nie pójdą na uczelnię

Rektor Uniwersytetu Warszawskiego zadecydował w poniedziałek, że zajęcia w czasie pierwszego semestru nowego roku szkolnego będą prowadzone zdalnie.

O zarządzeniu jakie w poniedziałek podpisał rektor Uniwersytetu Warszawskiego Alojzy Nowak napisał portal tygodnika „Wprost”. Zgodnie z nim w semestrze zimowym roku akademickiego 2020/2021 na uczelni zajęcia będą prowadzone zdalnie. Dotyczy to zajęć dydaktycznych, lektoratów, egzaminów czy dyżurów wykładowców.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Władze uczelni podjęły taką decyzję w obliczu narastania pandemii koronawirusa SARS CoV-2 w Polsce. Obawiają się, że uniwersytet stanie się ogniskiem zarazy. Rektor zatwierdził jednak wyjątki od ogólnej zasady prowadzenia zajęć w sposób zdalny. „W szczególności dotyczy to zajęć o charakterze laboratoryjnym, terenowym lub integrującym studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia i jednolitych studiów magisterskich oraz studenckich praktyk zawodowych” – zaznaczono w podpisanym przez rektora dokumencie.

Władze uczelni nie określiły jeszcze dokłdnie, które przedmioty są tymi, jakie muszą być prowadzone metodą stacjonarną. Decyzja ta ma zostać podjęta do 27 września.

W ciągu ostatniej doby odnotowano w Polsce 302 nowych przypadków zarażania się koronawirusem SARS CoV-2. Łączna liczba przypadków wykrytych w naszym kraju od początku pandemii to 71 126. Zmarło 2124 nosicieli wirusa, w tym 4 w ciągu ostatniej doby.

Czytaj także: Szybki wzrost liczby zakażonych koronawirusem na Węgrzech

wprost.pl/worldometers.info/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz