Węgry były do niedawna jednym z krajów o najmniejszej liczbie zakażonych koronawirusem SARS CoV-2. Jednak od kilku dni liczba nowych wykrywanych przypadków znacząco wzrosła.

Od początku pandemii koronawirusa SARS CoV-2 na Węgrzech odnotowano jedynie 6622 przypadków zakażenia. 619 nosicieli zmarło. Miesiącami w kraju tym utrzymywała się niska dynamika rozwoju pandemii, która wyraźnie wzrosła 26 sierpnia kiedy to odnotowano 73 nowe przypadki. Rekordowa okazała się niedziela kiedy wykryto ich aż 292. Jak podaje portal Worldometers.info w kolejny dniach odnotowano mniejsze przyrostu, we wtorek było to 118 nowych przypadków. Niemniej władze spodziewają się nasilenia się pandemii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Naczelna lekarz Węgier Cecilia Muller oceniła, że wirus rozprzestrzenia się głównie przez ludzi młodych. „Jest wyższe prawdopodobieństwo przekazania wirusa w tej grupie” – stwierdziła Muller, którą zacytował portal Daily News Hungary. Oceniła, że jest tak bo „choć młodzi ludzi mogą mieć łagodniejsze objawy COVID-19, mogą tak samo transmitować wirusa do innych”.

Muller wezwała Węgrów do przestrzegania środków przeciwepidemicznych związanych z dystansowaniem społecznym, zakładaniem masek na twarze w zamkniętych miejscach publicznych oraz częstym dezynfekowaniem rąk, których stosowanie zapobiegnie konieczności ponownego wprowadzenia bardziej restrykcyjnych metod ograniczania szerzenia się koronawirusa.

W związku z pogarszająca się sytuacją epidemiologiczną władze Węgier zdecydowały się na zamknięcie granic dla obywateli innych państw oraz zobowiązały przybywających z zagranicy Węgrów do odbywania 14-dniowej kwarantanny. Budapeszt zdecydował się jednak na nie stosowanie zakazu wjazdu dla obywateli państw Grupy Wyszehradzkiej – Polski, Słowacji i Czech.

dailynewshungary.com/worldometters.info/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz