Prywatny akt oskarżenia Magdaleny Ogórek wobec dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich “Polin” został przez sąd umorzony a pozew cywilny Rafała Ziemkiewicza zwrócony. – dowiedziała się w poniedziałek Gazeta Wyborcza. Zdaniem Ziemkiewicza w obu przypadkach sąd uchylił się od rozpatrywania sprawy “pod pretekstem rzekomych uchybień formalnych”.

Obie sprawy dotyczyły wystawy zorganizowanej w muzeum “Polin” z okazji 50. rocznicy wydarzeń marca 1968 roku. Jako przykłady współczesnej “mowy nienawiści” i “antysemityzmu” zaprezentowano na niej twitty dziennikarzy Magdaleny Ogórek i Rafała Ziemkiewicza. Oboje zapowiedzieli podjęcie kroków prawnych wobec dyrektora muzeum Dariusza Stoli – Magdalena Ogórek złożyła prywatny akt oskarżenia o zniesławienie a Rafał Ziemkiewicz pozew cywilny o naruszenie dóbr osobistych.

Według Wyborczej sąd zwrócił w listopadzie pozew Ziemkiewicza, umorzył też sprawę wytoczoną przez Ogórek. Jak napisał na Twitterze Ziemkiewicz, obie sprawy zamknięto “pod pretekstem rzekomych uchybień formalnych”. Zdaniem publicysty jest to “zasadniczo inna sytuacja”.

W innym wpisie Ziemkiewicz napisał, że jego pozew został zwrócony, ponieważ Stola nie odbierał jego pism wysyłanych na adres muzeum. “W Polin niestety nie znają tego pana” – skomentował publicysta i zapowiedział, że ustali adres zamieszkania dyrektora muzeum.

Magdalena Ogórek zapowiedziała, że ponownie złoży swój akt oskarżenia, ponieważ “sąd nawet nie zbadał sprawy”.

CZYTAJ TAKŻE: Rządy PiS – złote żniwa lobby żydowskiego w Polsce

Kresy.pl / wyborcza.pl / Wirtualne Media / twitter

Tagi: , , , ,
forma płatności