Ratownicy górscy są już wzywani do przypadków osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. GOPR reorganizuje swoją pracę by pomagać w powstrzymywaniu epidemii.

GOPR zdecydował się zaangażować we współpracę ze służbą ochrony zdrowia. Ratownicy górscy będzie wspierali działania karetek w trudno dostępnych okolicach. Mają pomagać w docieraniu także do osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. W związku z nowymi zadaniami GOPR będzie musiał zreorganizować swoją pracę i jego ratownicy apelują by uwzględnili to wszyscy ci, którzy planowali wyjazd w góry.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Zaistniała sytuacja w kraju spowodowała zmiany w organizacji służby górskiej ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi procedurami, na prośbę dyspozytora, pomagamy zespołom Państwowego Ratownictwa Medycznego w dotarciu i ewakuacji osób z podejrzeniem zakażenia wirusem COVID-19, które wymagają interwencji medycznej, a mieszkają w trudno dostępnych miejscach. Oprócz tego wciąż czuwamy nad bezpieczeństwem w górach” – poinformowała na swojej stronie na Facebooku Beskidzka Grupa GOPR.

Ryszard Kurowski, ratownik z dyżurny wchodzącej w skład beskidzkiego GOPR twierdził w rozmowie z telewizją Polsat, że na razie obywatele nie odwiedzają licznie gór i prosił aby tak pozostało. Kurowski zaznacza, że on i koledzy mogą nie mieć czasu na interwencję na górskich szlakach – „Na prośbę pogotowia ratunkowego już kilka razy wyjeżdżaliśmy z medykami do chorych, których objawy przypominały te, które towarzyszą przypadkom koronawirusa”.

„W chwili obecnej staramy się do minimum ograniczyć potencjalne ryzyko zakażenia naszych ratowników oraz ryzyko poddania ich konieczności kwarantanny” – ogłosił beskidzki GOPR. W związku z tym ratownicy odwołali wszystkie szkolenia grupowe i centralne.

Według telewizji Polsat pozostałe grupy GOPR podjęły już podobne decyzje.

Czytaj także: Półtora tysiąca nowych zakażeń koronawirusem w Rosji

polsatnews.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz