W Rosji szybko wzrasta liczba zakażonych koronawirusem. Liczba wszystkich odnotowanych zarażeń przekroczyła już w tym państwie liczbę 10 tysięcy.

Portal Yandex prowadzący stronę podliczającą przypadki koronawirusa w Rosji podał o godzinie 15 czasu warszawskiego, że w Rosji łącznie odnotowano już 10 131 przypadków zakażenia. Nie jest to wysoka liczba ale w ostatnim okresie szybko ona wzrasta. 9 kwietnia wzrosła ona o 1489 przypadków. Zarażeni są obecnie w 50 na 85 regionów i miast wydzielonych Rosji (włączając anektowane Krym i Sewastopol).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Bezwzględna większość zakażonych nadal koncentruje się w rosyjskiej stolicy. W Moskwie odnotowano już 6698 przypadków, przy czym w ciągu bieżącej doby liczba ta wzrosła o 857 jak podała agencja informacyjna Interfax. W otaczającym stolicę obwodzie moskiewskim zakażonych jest 748 osób. W ciągu doby przybyło ich 199. Duża liczba zarażonych jest także w drugim co do wielkości mieście Rosji – Petersburgu gdzie odnotowano ich wzrost o 44 do łącznie 373 przypadków.

Dużą liczbę zakażonych odnotowano już także w syberyjskiej, rzadko zaludnionej Republice Komi, gdzie jest ich 150. W ciągu doby wzrosła o 31 przypadków. 112 zakażonych jest w obwodzie leningradzkim – o 18 więcej. W Kraju Krasnojarskim odnotowano 105 zarażonych, których liczba zwiększyła się w ciągu bieżącej doby o 20. 97 zarażeń ujawniono dotychczas w graniczącym z Białorusią i Ukrainą obwodzie briańskim – 9 kwietnia zwiększył się o 40.

Czytaj także: Ukraiński rząd może zabronić opuszczanie kraju w czasie epidemii

yandex.ru/interfax.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz