Polska zaciągnie trzecią pod względem wielkości, po Włoszech i Hiszpanii, niskoprocentowaną pożyczkę z Unii Europejskiej. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie miejsc pracy zagrożonych przez kryzys spowodowany pandemią koronawirusa. Chodzi o kwotę ponad 11 miliardów euro. Stosowny wniosek został przekazany w poniedziałek Radzie Europejskiej przez Komisję Europejską.

Wniosek w sprawie przekazania Polsce 11,2 mld euro został przekazany w poniedziałek Radzie Europejskiej przez Komisję Europejską. Wsparcie będzie polegało na zaciągnięciu niskoprocentowej pożyczki, w celu wsparcia miejsc pracy, zagrożonych kryzysem wywołanym przez pandemię koronawirusa – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

Środki będą pochodziły z inicjatywy SURE, która ma na celu osłanianie unijnych gospodarek przed kryzysem wywołanym pandemią.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: UE chce przeznaczyć 1,2 mld euro na wsparcie dla Ukrainy w zwalczaniu koronawirusa

Pieniądze mogą być przeznaczone np. na obniżenie składek na ubezpieczenie społeczne oraz wsparcia osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą, a także firm zatrudniających do 50 osób.

Środki mają na celu pomoc państwom Unii Europejskiej w uporaniu się z nagłym wzrostem publicznych wydatków, m.in. w celu utrzymania zatrudnienia, który został spowodowany pandemią koronawirusa.

Pożyczka będzie musiała zostać spłacona w ciągu 15 lat.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Soros: koronawirus to „rewolucyjna szansa”, Orban i Kaczyński są wrogami UE

W sumie do 15 krajów EU ma trafić w ramach opisywanej inicjatywy 81 miliardów euro.

Do Polski ma trafić trzecia największa – po Włoszech (27,4 mld euro) i Hiszpanii (21,3 mld euro) – kwota.

pap / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz