W sobotę potwierdzono zakażenie koronawirusem u przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego – podała Archidiecezja Poznańska.

Archidiecezja Poznańska poinformowała w sobotę, że u przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

„Dziś stwierdzono obecność koronawirusa u abp. Stanisława Gądeckiego, który od kilku dni przebywał w kwarantannie. Przewodniczący Episkopatu pozostaje w izolacji domowej, jest osłabiony, ale czuje się dobrze. Pozytywny wynik testu otrzymał też bp Grzegorz Balcerek oraz kilku pracowników Kurii” – napisała poznańska kuria na Twitterze.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Watykan: Koronawirus w Domu św. Marty, w którym mieszka papież

„Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski pozostaje w izolacji domowej, jest osłabiony, ale czuje się dobrze” – czytamy w komunikacie.

„Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich osób doświadczających cierpienia i choroby COVID-19” – dodano.

Kuria informowała w środę, że abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przebywa na kwarantannie, ponieważ zakażenie koronawirusem potwierdzono u sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski bpa Artura Mizińskiego.

W środę zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone także u u biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego. „Ksiądz biskup przebywa w izolacji domowej, podobnie jak inne osoby, które miały z nim kontakt” – informowała kuria.

W ubiegłym tygodniu biuro prasowe Archidiecezji Katowickiej informowało, że zakażony koronawirusem jest metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: „Nie ma miejsc”. Dramatyczne nagrania z warszawskich karetek

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9622 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce.

Z powodu COVID-19 zmarło ostatniej doby w Polsce 6 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami 78 osób.

Zobacz także: Łukasz Szumowski hospitalizowany z koronawirusem

archpoznan.pl / twitter.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz