W sobotę potwierdzono zakażenie koronawirusem u przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego – podała Archidiecezja Poznańska.

Archidiecezja Poznańska poinformowała w sobotę, że u przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

„Dziś stwierdzono obecność koronawirusa u abp. Stanisława Gądeckiego, który od kilku dni przebywał w kwarantannie. Przewodniczący Episkopatu pozostaje w izolacji domowej, jest osłabiony, ale czuje się dobrze. Pozytywny wynik testu otrzymał też bp Grzegorz Balcerek oraz kilku pracowników Kurii” – napisała poznańska kuria na Twitterze.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Watykan: Koronawirus w Domu św. Marty, w którym mieszka papież

„Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski pozostaje w izolacji domowej, jest osłabiony, ale czuje się dobrze” – czytamy w komunikacie.

„Prosimy o modlitwę w intencji wszystkich osób doświadczających cierpienia i choroby COVID-19” – dodano.

Kuria informowała w środę, że abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przebywa na kwarantannie, ponieważ zakażenie koronawirusem potwierdzono u sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski bpa Artura Mizińskiego.

W środę zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone także u u biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego. „Ksiądz biskup przebywa w izolacji domowej, podobnie jak inne osoby, które miały z nim kontakt” – informowała kuria.

W ubiegłym tygodniu biuro prasowe Archidiecezji Katowickiej informowało, że zakażony koronawirusem jest metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: „Nie ma miejsc”. Dramatyczne nagrania z warszawskich karetek

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9622 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce.

Z powodu COVID-19 zmarło ostatniej doby w Polsce 6 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami 78 osób.

Zobacz także: Łukasz Szumowski hospitalizowany z koronawirusem

archpoznan.pl / twitter.com / Kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz