Watykan: Koronawirus w Domu św. Marty, w którym mieszka papież

Watykański Dom świętej Marty, w którym mieszka papież, został objęty specjalnym nadzorem z powodu wykrycia tam zakażenia koronawirusem u jednego z rezydentów – oświadczył w sobotę dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni poinformował w sobotę, że w watykańskim Domu świętej Marty potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem – podaje „Catholic News Agency”. Miejsce zostało objęte specjalnym nadzorem.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Rzecznik Watykanu napisał, że osoba, u której wykryto zakażenie, nie ma aktualnie objawów i czasowo opuściła Dom św. Marty. Przebywa teraz w izolacji, podobnie jak inni, którzy mieli z nią kontakt.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: „Nie ma miejsc”. Dramatyczne nagrania z warszawskich karetek

„Cały czas monitorowany jest stan zdrowia wszystkich mieszkańców tej watykańskiej rezydencji” – zapewnił Bruni.

Podkreślił, że w ostatnich dniach trzech mieszkańców i obywateli Watykanu wyzdrowiało.

Rzecznik przypomniał, że przypadki zakażenia zostały wykryte w Gwardii Szwajcarskiej. Nie podał ich aktualnej liczby.

Papieska Gwardia Szwajcarska ogłosiła 15 października, że ​​w sumie 11 członków zaraziło się koronawirusem.

Armia składająca się ze 135 żołnierzy podała w oświadczeniu, że „natychmiast odizolowano pozytywne przypadki i przeprowadzane są dalsze kontrole”.

Bruni zaznaczył, że w Watykanie przestrzegane są nowe, surowe środki, mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania koronawirusa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Polacy w czasie pandemii wykazują większy patriotyzm konsumencki, wolą kupować polskie produkty [SONDAŻ]

Włochy były podczas pierwszej fali pandemii jednym z najbardziej dotkniętych państw Europy. Potwierdzono ponad 391 611 przypadków zakażenia koronawirusem, a z powodu choroby COVID-19 zmarło 36 427 osób.

catholicnewsagency.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz