Według wideo opublikowanego w środę na Twitterze Ismaila Demira, prezesa tureckiej Dyrekcji Przemysłu Obronnego (SSB), uruchomiono nowy program opracowany pod kierownictwem tureckiej firmy Aselsan we współpracy z FNSS w celu modernizacji tureckich BWP ACV-15.

Jak poinformował w środę prezes SSB Ismail Demir na Twitterze, Turcja wdrożyła program modernizacji bojowych wozów piechoty ACV-15.

Zobacz też: Prezydent Turcji rozmawiał z premierem Kanady o zawieszeniu eksportu części do dronów

Łącznie w armii tureckiej znajduje się 2280 ACV-15, w tym 650 w wersji opancerzonych wozów bojowych, 1400 transporterów opancerzonych, 50 opancerzonych pojazdów holowniczych i 180 opancerzonych moździerzy. Pojazd jest również używany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Malezji.

Celem tego programu jest unowocześnienie ACV-15 poprzez ulepszenie ochrony pojazdu i włączenie nowych funkcji, takich jak zwiększona odporność na miny, klimatyzacja, gaszenie pożaru, pomocnicza jednostka zasilająca i inne.

Nowy pojazd będzie również wyposażony w nową bezzałogową zdalną wieżę NEFER, zaprojektowaną i wyprodukowaną przez ASELSAN, która jest uzbrojona w jedno automatyczne działo kal. 25 mm i karabin maszynowy 7,62 mm.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Tego samego dnia firma Otokar zamieściła w serwisie Youtube nagranie z testów strzelania opancerzonego pojazdu bojowego Tulpar.

„Nasz opancerzony wóz bojowy TULPAR, który umożliwia integrację załogowych lub bezzałogowych systemów uzbrojenia, moździerzy i obrony powietrznej ze swoją modułową konstrukcją, pomyślnie przeszedł testy ogniowe w Şereflikoçhisar” – podała spółka.

Kresy.pl/Twitter/ArmyRecognition
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz