W niedzielę 8 marca br. Główny Inspektorat Sanitarny zarekomendował odwołanie wszystkim wydarzeń w pomieszczeniach, na których przewidywana jest obecność ponad 1000 osób.

Jak informuje w komunikacie Główny Inspektorat Sanitarny, decyzja o rekomendacji odwołania wszelkich imprez masowych powyżej 1000 osób została podjęta po konsultacji z Rządowym Zespołem Zarządzania Kryzysowego. Posiedzeniu przewodniczył premier Morawiecki, podczas rozmów analizowano zagrożenie spowodowane pojawieniem się w Polsce koronawirusa SARS-CoV-2.

“Organizacja imprez masowych każdorazowo podlega analizie pod kątem oceny ryzyka celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom. Decyzje podejmuje wojewoda, który może wystąpić o rekomendacje do Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, a wyjątkowych przypadkach do Głównego Inspektora Sanitarnego” – czytamy w komunikacie.

Resort zdrowia poinformował w niedzielę wieczorem, że w Polsce potwierdzono trzy kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Chorzy znajdują się w szpitalach w Raciborzu, Wrocławiu i Warszawie.

Jak informuje PAP, pacjent hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego to 70 – letni mężczyzna. W piątek trafił do szpitala. “Pacjent jest w ciężkim stanie” – stwierdziła w niedzielę rzeczniczka szpitala.

Małecka poinformowała, że mężczyzna zaraził się od osób z rodziny, które przyjechały z USA. Krewni pacjenta zostali objęci nadzorem medycznych służb.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego hospitalizowany jest także 26-letni mężczyzna zarażony koronawirusem. Rzeczniczka stwierdziła, że “ten pacjent jest w bardzo dobrym stanie”.

Aktualnie na oddziale zakaźnym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu przebywa 23 pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.

O wykrytych wcześniej przypadkach koronawirusa w Polsce można przeczytać tutaj.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl/PAP.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply