W sobotę premier Hiszpanii Pedro Sanchez ogłosił zakończenie stanu zagrożenia epidemicznego, który został wprowadzony w połowie marca z powodu pandemii koronawirusa. Hiszpania przywróci w niedzielę ruch turystyczny z krajami Unii Europejskiej.

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez ogłosił w sobotę zakończenie w kraju stanu zagrożenia epidemicznego, który został ogłoszony w połowie marca (w związku z pandemią koronawirusa). W niedziele przywrócony zostanie ruch turystyczny pomiędzy Hiszpanią a państwami UE.

Hiszpański premier przypomniał, że stan zagrożenia epidemicznego, który został wprowadzony rankiem 15 marca, przestanie obowiązywać w nocy z soboty na niedzielę.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sanchez powiedział w czasie popołudniowego wystąpienia, które było transmitowane w mediach, że ogłoszenie stanu zagrożenia epidemicznego było krokiem koniecznym, ponieważ przypadki zakażenia koronawirusem oraz zgony z powodu COVID-19 występowały masowo. „Dzięki ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemicznego udało nam się uratować tysiące istnień ludzkich” – podkreślił.

Premier Hiszpanii zwrócił uwagę, że nadal istnieje ryzyko nawrotu epidemii. Przypomniał obywatelom o konieczności stosowania się do zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Przypomniał m.in. o konieczności zachowania dystansu społecznego, a także o obowiązku noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych.

Między 15 marca a 3 maja w Hiszpanii obowiązywały surowe obostrzenia w związku z trwaniem stanu zagrożenia epidemicznego. Obowiązywał np. zakaz wychodzenia z domu z wyjątkiem wyjścia do pracy, do lekarza lub na zakupy. Granice kraju były zamknięte. Lokale gastronomiczne mogły oferować jedynie posiłki na wynos.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rząd rozpoczął 4 maja znoszenie obostrzeń związanych z pandemią. Plan zakładał 4 etapy „odmrażania” gospodarki. Opisywany proces zakończy się 30 czerwca.

Hiszpania przywróci w niedzielę ruch turystyczny z krajami UE (z wyjątkiem Portugalii, w tym przypadku zostanie on przywrócony dopiero 1 lipca).

Zobacz także: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Śląsk nadal ogniskiem zakażeń

pap / wnp.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz