„Stosunki Federacji Rosyjskiej z Polską są dzisiaj na najniższym możliwym poziomie, co stoi w sprzeczności z interesami obu krajów” – oświadczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow w sobotnim programie „Wielka Gra” w rosyjskiej państwowej telewizji.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył w wyemitowanym w sobotę programie „Wielka Gra”, że stosunki polsko-rosyjskie są dziś na najniższym możliwym poziomie – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). Wyraził opinię, że stoi to w sprzeczności z interesami obydwu krajów.

„Nasze dzisiejsze relacje z Polską nie tylko, że pozostawiają wiele do życzenia, ale są po prostu złe” – powiedział Pieskow. „Narody naszych państw byłyby zainteresowane czymś przeciwnym” – dodał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Zdaniem rzecznika prezydenta Władimira Putina niepokój Kremla budzi „konfrontacyjne nastawienie” Polski – relacjonuje agencja Tass.

„Czy jest to skutkiem naszej wspólnej historii z Polską czy też nie – trudno powiedzieć. Z pewnością analizą tego zjawiska powinni zająć się uczeni i historycy” – powiedział Pieskow. „My wychodzimy z realiów, a realia są takie, że interesy skłaniają nas do współpracy, wzajemnego dialogu i (poszukiwania) wzajemnych korzyści jako podstawy w budowaniu relacji” – dodał.

„W rzeczywistości zaś mamy do czynienia z nastawionym na absolutną konfrontację podejściem Warszawy. Ubolewamy nad tym” – powiedział.

Rzecznik Kremla mówił w programie „Wielka Gra” m.in. o kwestiach związanych z polityką wewnętrzną, planowanych zmianach konstytucji, defiladzie z okazji dnia zwycięstwa, która ma się odbyć w przyszłym tygodniu, koronawirusie, a także o relacja Rosji z Zachodem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W kontekście koronawirusa oświadczył, że Rosja „uzyskała już pełną odporność, a nawet wytworzyła antyciała, dzięki czemu potrafi dziś przeciwdziałać kampaniom informacyjnym (…), nie powiedziałbym, że ta silna presja stwarzała jakikolwiek dyskomfort”.

Komentując relacje z Polską, Pieskow nie odniósł się do artykułu Władimira Putina, który został opublikowany na łamach „National Interest”, w którym obarczył on „polskie kierownictwo” winą za tragedię, jaka spadła na Polskę we wrześniu 1939.

Zobacz także: Sejm potępił wypowiedzi polityków Rosji o odpowiedzialności Polski za II wojnę światową

pap / forsal.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Tutejszym
  Tutejszym :

  „Stosunki Federacji Rosyjskiej z Polską są dzisiaj na najniższym możliwym poziomie”
  Spokojnie Panie Pieskow, jeszcze kilka wypowiedzi i artykułów Rosjan,
  a stosunki Federacji Rosyjskiej z Polską przebiją dno i poszybują w limbo.
  Nie ma powrotu do przeszłości i monopolu Rosjan na „Ruską prawdę” w opluwaniu Polski i Polaków.