Przywódca nieuznawanej Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszylin zdymisjonował cały rząd tego parapaństwa.

Informację o decyzji przywódcy DRL podała w środę rosyjska agencja informacyjna Interfax. Na oficjalnej stronie internetowej opublikowane zostało zarządzenie Puszylina, z którego wynika, że zdecydował o odwołaniu dotychczasowego premiera nieuznawanej republiki separatystycznej Aleksandra Ananczenki jak i całego jego rządu.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3802.49 PLN    (17.28%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Puszylin jeszcze tego samego dnia wydał kolejne zarządzenie, którym nominował na szefa rządu DRL Witalija Chocenkę. Nominacja natychmiast została zatwierdzona przez Radę Ludową czyli parlament separatystycznej republiki.

35-letni Chocenko pochodzi z ukraińskiego miast Dniepr. Jednak jak podaje portal Wzgliad następnie mieszkał i kształcił się w Rosji. Ukończył Moskiewskich Państwowy Uniwersytet im. Łomonosowa, między innymi kierunek „Zarządzanie państwowe i samorządowe”. Portal twierdzi też, że jest on absolwentem czwartej fali tak zwanej szkole gubernatorów. Finalista konkursu Liderzy Rosji 2018–2019

W latach 2008-2010 Chocenko pracował jako kierownik działu analiz i prognoz w OGTRK Jamał-Region, to jest państwowej telewizji Jamalsko-Nienieckiego Okręgu Autonomicznego. Od marca 2010 r. piastował stanowiska w organach rządowych Okręgu, kolejno jako Dyrektor Departamentu Nauki i Innowacji, asystent, następnie ekspert-doradca pierwszego zastępcy gubernatora Okręgu, odpowiedzialny za sektor przemysłowy, paliwowo-energetyczny i surowcowy.

16 grudnia 2013 r. powołany na stanowisko Ministra Energii, Przemysłu i Komunikacji Kraju Stawropolskiego. We wrześniu 2019 r. Chocenko został mianowany dyrektorem Departamentu Regionalnej Polityki Przemysłowej i Zarządzania Projektami Ministerstwa Przemysłu Rosji.

Czytaj także: Cudzoziemcy z ukraińskiej armii przed sądem separatystów [+VIDEO]

interfax.ru/denis-pushilin.ru/vz.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz