Przed Sądem Najwyższym samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej stanie pięciu cudzoziemców wziętych do niewoli w Mariupolu. Separatyści zarzucają im, że walczyli jako najemnicy w pułku Azow.

Jak podało BBC, Sąd Najwyższy Donieckiej Republiki Ludowej poinformował w poniedziałek, że wpłynęła do niego sprawa karna przeciw pięciu cudzoziemcom: Mathiasowi Gustafssonowi ze Szwecji, Vjekoslavowi Prebegowi z Chorwacji oraz Johnowi Hardingowi, Dylanowi Healy’emu i Adrew Hillowi (wszyscy trzej z Wielkiej Brytanii).

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1883 PLN    (8.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Wszyscy cudzoziemcy zostali wzięci do niewoli w Mariupolu. Separatyści twierdzą, że należeli oni do pułku Azow i oskarżają ich o „działalność najemniczą”.

Na początku czerwca br. sąd Donieckiej Republiki Ludowej pod tymi samymi zarzutami skazał na śmierć dwóch obywateli brytyjskich Shauna Pinnera i Aidena Aslina oraz Marokańczyka Brahima Saadouna.

Inny skazany na karę śmierci w samozwańczej DRL, 22-letni obywatel brytyjski Paul Urey, zmarł 10 lipca w areszcie. Władze DRL twierdzą, że Urey zmarł z powodu wielu chorób, w tym cukrzycy i problemów z układem krążenia.

CZYTAJ TAKŻE: Brytyjczyk i Marokańczyk skazani na śmierć w DRL odwołali się od wyroków

Kresy.pl / bbc.com / tass.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz