Centralny bank Rosji zadecydował, że ograniczenia w gotówkowych wypłatach w zagranicznych walutach zostaną utrzymane do marca przyszłego roku.

Decyzja Banku Rosji oznacza, że do 9 marca 2023 roku utrzymany zostanie dotychczasowy limit wypłat gotówkowych w obcej walucie z rachunku walutowego lub depozytu w wysokości 10 tys. dol. lub tej samej kwoty w euro, podała w poniedziałek agencja informacyjna Interfax.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1883 PLN    (8.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Obywatele, którzy nie zdążyli skorzystać z tej możliwości od 9 marca 2022 r., mogą wypłacić ze swojego konta bez ograniczeń tylko te pieniądze w obcej walucie, które wpłynęły na nie przed 9 marca 2022 r. Pozostałe środki nadal można otrzymać w rublach po kursie rynkowym z dnia wypłaty. Wypłata waluty obcej odbywa się w dolarach lub euro, niezależnie od waluty depozytu lub rachunku.

„Bank Rosji jest zmuszony do utrzymania tych i innych ograniczeń dotyczących gotówki w związku z obowiązującymi wobec Rosji sankcjami, które zabraniają rosyjskim instytucjom finansowym pozyskiwania gotówki w krajach zachodnich” – wyjaśnił Bank Centralny, którego oświadczenie przytoczył Interfax.

 

Ponadto do 9 marca 2023 r. obowiązują ograniczenia dotyczące zakupu waluty obcej: banki mogą sprzedawać obywatelom tylko euro i dolary otrzymane przez ich kasy po 9 kwietnia 2022 r. Nie ma natomiast ograniczeń w sprzedaży innych walut obcych.

Czytaj także: Rosyjskie Ministerstwo Finansów próbuje przeciwdziałać wzrostowi rubla

intefax.ru/kresy.pl

 

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz