Paweł Kukiz próbuje dezawuować pochodzącego z Kresów Wschodnich naukowca i działacza społeczno-politycznego Włodzimierza Osadczego ponieważ ten został powołany do Armii Radzieckiej.

Paweł Kukiz zamieścił na swojej stronie zdjęcie urodzonego we Lwowie prof. Włodzimierza Osadczego z czasów gdy ten był w szeregach Armii Radzieckiej. Zdjęcie pochodzi z portalu Telewizji Republika, która już w tytule artykułu poświęconego znanemu naukowcowi i działaczowi z Kresów Wschodnich zaakcentował właśnie ten szczegół jego biografii, ukazywany jako kompromitujący jego i komitet wyborczy Konfederacja, z którego Osadczy startuje do Parlamentu Europejskiego. Kukiz opatruje zdjęcie szyderczym komentarzem.

Jako pierwszy fotografie Osadczego w mundurze Armii Radzieckiej upowszechnił publicysta Rafał Otoka-Frąckiewicz. Publikując zdjęcie na Twitterze Otoka-Frąckiewicz opatrzył je jednak komentarzem zawierającym fałszywą informację, że przedstawia Osadczego i żołnierzy uczestniczących w radzieckiej interwencji w Afganistanie. Informację tę sprostował w rozmowie z naszym portalem sam prof. Osadczy podając, że zdjęcie wykonano nie w Afganistanie lecz w Woli Wysockiej koło Żółkwi, przy trasie do Lwowa.

Wpis Otoki-Frąckiewicza był następnie używany do dezawuowania osoby Osadczego przez liczne konta na Twitterze nie ukrywające swojego poparcia dla obozu rządzącego. Artykuły poświęcone Osadczemu, także akcentujące wyłącznie jego pobór do Armii Radzieckiej oraz fakt startu z list Konfederacji, pojawiły się na prorządowych portalach: Telewizji Republika i niezalezna.pl.

Wpis podobnego charakteru poczyniony przez Kukiza spotkał się w większość z negatywnymi komentarzami użytkowników Facebooka. Skomentował go także na Twitterze ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Przypomniał, że wszyscy kresowi Polacy w czasach ZSRR podlegali obowiązkowemu poborowi do Armii Radzieckiej.

 

facebook.com/twitter.com/kresy.pl

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. lp
  lp :

  Kukiz miał swoje 5 minut i ich nie wykorzystał, gdyż po prostu jest za cienki w polityce. Takimi głupimi ekscesami jak wypowiedź o prof. Osadczym potwierdza to co napisałem w poprzednim zdaniu, jego czas dobiega końca. Pa, pa PaKu, pora na polityczną emeryturę.

 2. Wolyn1943
  Wolyn1943 :

  Niesmaczne! Co, zdaniem P. Kukiza, miał uczynić Polak mieszkający na ziemiach polskich, które po 1944 r. znalazły się pod zaborem sowieckim, gdy otrzymał kartę powołania do wojska? Uciec na Zachód? Zbiec do lasu i zacząć wojnę partyzancką z imperium zła? Symulować chorobę psychiczną, by uniknąć służby w okupacyjnej armii? Chyba P. Kukizowi znów przytrafił się jakiś dziwny piątek. Przynajmniej tym razem nie słyszymy bredni o przejęciu jego konta przez osoby trzecie…

 3. Czeslaw
  Czeslaw :

  Pan Kukiz przyjął na swoją listę wyborczą Marka Jurka. Przypominam że gen Jaruzelski został prezydentem III-ej RP właśnie dzięki M.Jurkowi. Gen.Jaruzelski wygrał jednym głosem a właśnie wówczas M.Jurek opuścił na ten czas głosowania sejm, widocznie był dogadany z “komuchami”. Ponadto Kukiz tak jakoś dwuznacznie się zachowywał w okresie Majdanu w Kijowie, tak jak by nie znał słowa “rezun” czy “banderowiec”

 4. vader213
  vader213 :

  kukiz pokazał w końcu swój BANDEROWSKI RYJ!!! nie bez powodu ryczał banderowskie hasła na majdanie w 2014 roku,to jest dziki ukrainiec, który sadzi się na “ofiarę” banderyzmu a tak naprawdę to potomek rezuna z Akcji Wisła, ja pamiętam jak w Jarocinie w 1993 ryczał po ukraińsku, wtedy nic mnie to nie obchodziło, ale dzisiaj to wszystko się wyjaśniło, ostatnio wszedł nawet w alians z neonazistami z RAŚ z organizacją jawnie antypolską