Policjanci weszli w czwartek do siedziby Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Wypytywali o organizowaną przez stowarzyszenie kampanią informacyjną #NieDlaRoszczeń, dotyczącą roszczeń żydowskich i amerykańskiej ustawy 447.

W czwartek po południu w siedzibie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości w Warszawie pojawiła się policja. Jak poinformował Michał Jelonek z Mediów Narodowych, wizyta policjantów miała związek z organizowaną przez stowarzyszenie kampanią informacyjną #NieDlaRoszczeń.

„Przed chwilą mieliśmy w siedzibie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości niezapowiedzianą wizytę funkcjonariuszy Polska Policja” – napisał Jelonek na Twitterze.

Później dodał, że funkcjonariusze wypytywali o plany i działania podejmowane przez narodowców ws. roszczeń żydowskich i amerykańskiej ustawy 447. Według Jelonka, policjanci nie mieli nakazu, ale zostali wpuszczeni, bo – jak zaznaczał – stowarzyszenie nie ma nic do ukrycia. Wyraził też przypuszczenie, że mogła to być próba zastraszenia.

Michał Murgrabia z Mediów Narodowych poinformował, że policjanci byli wczoraj także w siedzibie ich redakcji i wypytywali o akcję organizowaną przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Sprawę skomentował też na Facebooku poseł Robert Winnicki, szef Ruchu Narodowego. Przypomniał o sprawie amerykańskiej ustawy 447 dotyczących rzekomych żydowskich roszczeń majątkowych oraz podejmowanych przez niego działaniach w tej kwestii. Podkreślał, że rząd PiS torpedował wówczas działania podejmowane przez Polaków z USA. Zaznaczył, że kwestię tę podniósł podczas wizyty w Polsce sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

– Dzisiaj ten rząd zaniepokojony jest, że ktoś o tej ustawie informuje w Polsce. Marsz Niepodległości jest na celowniku przez szerzenie informacji o niej – mówił Winnicki. – Komu oni służą, komu ten rząd służy? – pytał. – Polscy patrioci nie mogą być ślepi i głusi na to, co ten rząd wyprawia.

Tydzień temu Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz rozpoczął ogólnopolską kampanię przeciw roszczeniom żydowskim pod hasłem „Musimy reagować”. Polega ona m.in. na wywieszaniu specjalnych plakatów na na budynkach, do których w przyszłości Żydzi mogliby rościć sobie pretensje. Planowano też ogólnopolską akcję informacyjną m.in. z wykorzystaniem bilbordów.

Przeczytaj: Płużański o ustawie 447: jest szalenie groźna, tu chodzi o naciski lobby żydowskiego

Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo na początku konferencji bliskowschodniej w Warszawie wezwał władze polskie do poczynienia postępów ws. „kompleksowego ustawodawstwa o restytucji mienia prywatnego” Żydów, którzy utracili swoją własność w czasach Holokaustu.

– Myślę, że słowa sekretarza Pompeo mówią same za siebie – powiedziała wczoraj Ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher, zaznaczając, że z punktu widzenia USA problem ten wciąż jest nierozwiązany i jest „wiele do zrobienia”:

– Nie uważamy, że ten problem został finalnie rozwiązany. Nadal mamy do zrobienia wiele w tej sprawie, ale uważamy, że osiągnięcie rozwiązania jest wykonalne.

W związku z wypowiedzią Pompeo część komentatorów przypomina o amerykańskiej ustawie JUST Act 447, która pozwala na wspieranie przez rząd Stanów Zjednoczonych roszczeń majątkowych organizacji żydowskich i otwiera drogę do przejęcia przez żydowskie organizacje tzw. mienia bezspadkowego. Mimo zwracania uwagi na jej potencjalnie olbrzymie zagrożenie dla Polski, polskie władze oficjalnie bagatelizowały tę sprawę. Ostatnio w takim tonie komentował ją też szef KPRM, Michał Dworczyk.

PRZECZYTAJ: Winnicki dla Kresy.pl: ws. ustawy 447 mamy do czynienia ze skandaliczną zmową milczenia

CZYTAJ TAKŻE: Poseł Wilk: Just Act 447 może być największym problem Polski od czasów II Wojny Światowej

medianarodowe.com / twitter.com / facebook.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. RAFALXJXJXJ
    RAFALXJXJXJ :

    Polska Policja to jest organ inny niz przedwojenna Policja Państwowa . Od czasu upadku Polski w 1939 nie ma juz polskiej policji a jest organ trzymający władzę na polecenie Sejmu
    w wiekszości obsadzonym przez zydowskich pomagierów. Oni nie służa obywatelom ,oni służą obcym interesom jak granatowa policja za okupacji . Bo obecnie mamy jakąs formę okupacji biorac pod uwage ostatnie wydarzenia związane z 447 i nagonka na tzw.polski antysemityzm.