Przedstawiciele Zarządu, Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej prowadzą rozmowy we Lwowie w sprawie dołączenia mistrza Ukrainy do polskiej ligi. Podpisano list intencyjny pomiędzy spółką PLS a Barkom Każany Lwów.

W środę przedstawiciele Zarządu, Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej prowadzą rozmowy we Lwowie w sprawie dołączenia mistrza Ukrainy do polskiej ligi. Podpisano list intencyjny pomiędzy spółką PLS a Barkom Każany Lwów. W skład delegacji wchodzą: Zarząd PLS oraz Rada Nadzorcza spółki, pod przewodnictwem prezesa PGE Skry Konrada Piechockiego, pełniącego również funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej PLS.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1219.18 PLN    (5.54%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Dziś doszło do spotkania z przedstawicielami władz Lwowa i klubu – z prezesem Olegiem Baranem. Po podpisaniu specjalnego listu intencyjnego ukraiński klub jest coraz bliżej gry od przyszłego sezonu w Lidze Mistrzów Świata” – czytamy w oświadczeniu prasowym.

Przypomnijmy, że już wcześniej akcjonariusze Polskiej ligi Siatkówki wyrazili zgodę na poszerzenie Ligi Mistrzów Świata do 16 ekip w sezonie 2022/2023. W sezonie 2022/23 do PlusLigi awansuje mistrz TAURON 1. Ligi, a ostatnia ekipa PlusLigi (14. miejsce) rozegra baraż z drugą ekipą TAURON 1. Ligi, zwycięzca wywalczy awans bądź pozostanie w lidze. Dodatkowo w PlusLidze, po spełnieniu szeregu warunków, ma wystąpić drużyna z Ukrainy – Barkom Każany Lwów.

„To bardzo ciekawy projekt, na styku sportu, biznesu, kultury i historii” – podkreśla Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. „Dzisiaj pytaliśmy naszych udziałowców, co sądzą o tym pomyśle i czy są gotowi na taką nowość. Odpowiedź była bardzo jasna, choć oczywiście dopiero przyszłość pokaże, w jaki sposób to wszystko uda się przeprowadzić. Chcemy wyjść do dużej grupy Ukraińców mieszkających w naszym kraju, a także do Polaków żyjących we Lwowie. Chcemy być liderem nie tylko w regonie, a ostatni triumf w Lidze Mistrzów Grupy Azoty ZAKSy tylko pokazuje, jak dużą siłą dysponujemy w naszym kraju” – dodaje.

Przedstawiciele PLS oraz PZPS rozmawiali też o dalszych procedurach oraz szansach rozwoju siatkówki we Lwowie. Jak informuje portal Sport.pl, Barkom Każany Lwów powstał w 2009 roku. Trzykrotnie był mistrzem kraju (2018, 2019 i 2021) i czterokrotnie zdobywcą Pucharu Ukrainy (2017, 2018, 2019 i 2021).

Kresy.pl/Sport.pl
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz