We wtorek polsko-białoruską granicę próbowały nielegalnie przekroczyć 33 osoby. Grupa kilkudziesięciu nielegalnych imigrantów siłowo forsowała granicę. Cudzoziemcy oraz białoruskie służby wyrywali ogrodzenie, rzucali kamieniami w polskie patrole.

W dn.18.01 gr. polsko-białoruską próbowały nielegalnie przekroczyć 33 osoby. W nocy na odcinku placówki SG w Mielniku grupa 32 os. siłowo forsowała granicę. Cudzoziemcy oraz służby białoruskie wyrywali ogrodzenie, rzucali kamieniami w polskie patrole. Osoby zostały zatrzymane, wśród nich są ob. Egiptu, Erytrei, Turcji i Jemenu – poinformowała Straż Graniczna w środowym komunikacie. Do twitterowego wpisu dołączono nagranie, które przedstawia zniszczone tymczasowe ogrodzenie graniczne.

Zobacz także: Migranci masowo uciekają spod opieki aktywistów

Kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy został sztucznie wywołany przez białoruskie władze.

Straż Graniczna poinformowała we wtorek o kolejnym incydencie na polsko-białoruskiej granicy. Doszło do niego dzień wcześniej. Polskie patrole na odcinku Placówki Straży Granicznej w Płaskiej zauważyły “nietypowe zachowanie” białoruskich funkcjonariuszy. Około godziny 09.00 białoruscy żołnierze zdjęli z jednego ze swoich słupów granicznych tarczę z wizerunkiem godła państwowego i oddalili się z nią w głąb terytorium Białorusi. Po kilku godzinach Białorusini wrócili i zaczęli fotografować miejsce zdarzenia – czytamy w komunikacie SG.

Tego samego dnia po południu białoruskie służby graniczne zgłosiły do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, że godło na ich znaku zostało uszkodzone. Strona polska zaproponowała spotkanie w tej sprawie w celu wyjaśnienia zdarzenia. Białorusini odmówili, a wieczorem w białoruskich mediach ukazał się komunikat informujący o uszkodzeniu białoruskiego znaku granicznego przez polską stronę.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Polskie służby zauważyły również, że białoruskich tarcz z godłem państwowym od kilku dni brakuje także na trzech innych znakach granicznych na odcinku Placówki SG w Białowieży.

Jak podawaliśmy, na polsko-białoruskiej granicy wciąż nie jest spokojnie. W poniedziałek granicę od strony białoruskiej próbowało nielegalnie przekroczyć 50 osób. Straż Graniczna zatrzymała 23 nielegalnych imigrantów.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply