W poniedziałek polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 50 osób. Straż Graniczna zatrzymała 23 nielegalnych imigrantów.

W dn. 17.01 granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 50 osób. W tym miesiącu 596 razy próbowano nielegalnie przekroczyć granicę z Białorusi do Polski. Zatrzymano 23 nielegalnych imigrantów: 10 ob. Syrii, 7 ob. Iraku, 2 ob. Kuby, 2 ob. Palestyny, 1 ob. Turkmenistanu i 1 ob. Białorusi – poinformowała Straż Graniczna we wtorkowym komunikacie.

W niedzielę grupy imigrantów wspierane przez białoruskie służby próbowały nielegalnie przekroczyć polską granicę. Z kolei w sobotę granicę Polski i Białorusi próbowało nielegalnie przekroczyć 47 osób. W stronę polskich służb rzucano kamieniami i konarami drzew.

W ubiegłym tygodniu Straż Graniczna podała dane za ubiegły rok dotyczące liczby prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią. Wynika z nich, że najgorętszym miesiącem na granicy był październik, gdy doszło do 17,5 tys. takich prób. Kolejne miesiące to listopad (8,9 tys.), wrzesień (7,7 tys.) i sierpień (3,5 tys.). Najspokojniejsze miesiące w tym półroczu to grudzień (1,7 tys.) i lipiec (0,2 tys.).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Służba Ochrony Granicy Państwowej Litwy podała w niedzielę, że w ciągu poprzedniej doby zatrzymano i zawrócono łącznie 19 osób próbujących przekroczyć ją w nieprzeznaczonym do tego miejscu. To najwyższy dzienny wskaźnik odnotowany od początku roku. Żaden z nielegalnych migrantów nie został zakwalifikowany do przyjęcia na Litwie z powodów humanitarnych.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply