W sobotę granicę Polski i Białorusi nielegalnie próbowało przekroczyć 47 osób. W stronę polskich służb rzucano kamieniami i konarami drzew.

Jak poinformowała Straż Graniczna, w sobotę granicę Polski i Białorusi nielegalnie próbowało przekroczyć 47 osób. Grupa 18 cudzoziemców, wspierana przez służby białoruskie siłowo forsowała granicę na odcinku Placówki Straży Granicznej w Mielniku. Osoby rozrywały ogrodzenie i wyrywały metalowe słupki, a w stronę polskich służb rzucały kamieniami i konarami drzew.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8487.32 PLN    (38.57%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W piątek granicę Polski i Białorusi próbowały nielegalnie przekroczyć 54 osoby. Jak podała Straż Graniczna, służby białoruskie uszkadzały concertinę, rzucały szklanymi butelkami, kamieniami i kłodami drewna w polskie patrole.

W czwartek grupa 16 cudzoziemców próbowała nielegalnie przekroczyć granicę Polski i Białorusi. Na kilku odcinkach granicy stwierdzono uszkodzoną concertinę.

W środę granicę Polski i Białorusi próbowało nielegalnie przekroczyć 16 osób. W czwartek w nocy na odcinku Placówki Straży Granicznej w Czeremsze służby białoruskie rzucały kamieniami w polskie patrole. Nikt nie doznał obrażeń. W tym miesiącu było 391 prób nielegalnego przekroczenia granicy.

We wtorek polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 68 osób. Polscy mundurowi byli oślepiani laserami przez białoruskie służby. Uszkodzono także concertinę.

W dn. 11.01 granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 68 osób. Grupy 18 os. i 15 os. nielegalnie przekroczyły gr. na odcinku placówki SG w Mielniku. Na odcinkach placówki SG Dubicze Cerkiewne i placówki SG Lipsk miały miejsce prowokacje ze strony białoruskich służb – oślepianie laserami i uszkodzenie concertiny – poinformowała Straż Graniczna w środowym komunikacie.

Poprzedniej doby polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 68 osób. Na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Mielniku grupa cudzoziemców siłowo forsowała granicę.

W sobotę Straż Graniczna informowała, że imigranci i służby białoruskie rzucały w stronę polskich patroli nie tylko kamieniami, ale również petardami hukowymi. Funkcjonariuszka SG doznała obrażeń głowy i przebywa w szpitalu.

W ubiegłym tygodniu Straż Graniczna podała dane za ubiegły rok dotyczące liczby prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią. Wynika z nich, że najgorętszym miesiącem na granicy był październik, gdy doszło do 17,5 tys. takich prób. Kolejne miesiące to listopad (8,9 tys.), wrzesień (7,7 tys.) i sierpień (3,5 tys.). Najspokojniejsze miesiące w tym półroczu to grudzień (1,7 tys.) i lipiec (0,2 tys.).

W pierwszej połowie roku liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią wahała się od kilku do kilkudziesięciu miesięcznie. W sumie w całym 2021 roku doszło do prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Zobacz także: Mur na granicy z Ukrainą? Jarosław Kaczyński nie wyklucza takiej możliwości

Kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz