Prezydent USA Donald Trump uważa, że rezultat nocnego ataku rakietowego na Syrię „nie mógłby być lepszy”. Jego zwolennicy wyrażają niezadowolenie z podjętej przez niego decyzji.

W sobotę prezydent Donald Trump wyraził na Twitterze zadowolenie z ataku przeprowadzonego w  nad ranem na cele w Syrii.

– Perfekcyjnie przeprowadzone uderzenie ubiegłej nocy. Podziękowania dla Francji i Wielkiej Brytanii za ich wiedzę i siłę ich wspaniałych Wojsk. Rezultat nie mógłby być lepszy. Misja wykonana! – napisał Trump.

W kolejnym wpisie amerykański prezydent podziękował żołnierzom USA i zapowiedział, że wkrótce armia Stanów Zjednoczonych będzie silna jak nigdy przedtem:

– Jestem bardzo dumny z naszego wspaniałego Wojskam, które wkrótce, po wydaniu miliardów w pełni zaaprobowanych dolarów, będzie najlepszym, jakie nasz Kraj kiedykolwiek miał. Nikt ani nic nie będzie mógł się z nim równać!

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przeczytaj: WSJ: szef Pentagonu powstrzymywał Trumpa przed szerszą akcją militarną w Syrii

Deklaracje Trumpa, podobnie jak jego decyzja ws. ataku rakietowego na Syrię, wspólnie z Francuzami i Brytyjczykami, wywołała bardzo duże niezadowolenie wśród zwolenników obecnego prezydenta. Przypominano mu m.in. to, jak w przeszłości wypowiadał się nt. udziału USA w konflikcie w Syrii. W tym, jak w 2013 roku podkreślał, że prezydent USA musi uzyskać zgodę Kongresu przed atakiem, bo inaczej popełnia „wielki błąd”:

Część komentujących, by wyrazić swoje rozczarowanie polityką zagraniczną Trumpa, zaczęło nawet stosować hasztag #NeoconDon (skrót od „Donald Neokonserwatysta”, fonetycznie ma to obraźliwe, wulgarne brzmienie – red.).

Ministerstwo obrony Rosji oświadczyło, że systemy syryjskiej obrony przeciwlotniczej przechwyciły i zniszczyły „znaczną część” pocisków manewrujących i pocisków typu „powietrze-ziemia” wystrzelonych przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników w kierunku celów w Syrii. Według szacunków Rosjan, było to około 70 proc. pocisków manewrujących. Przeciwnego zdania jest Pentagon, który twierdzi, że syryjskie systemy obrony przeciwlotniczej nie strąciły żadnego samolotu ani pocisku podczas trwania operacji.

Przeczytaj: USA, Francja i Wlk. Brytania przeprowadziły atak rakietowy na Syrię [+VIDEO / +FOTO]

twitter.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Gaetano
    Gaetano :

    Tłiterowy prezydent musi się infantylnie pochwalić, że jest baaardzo twardy. Powiedzieć „macho”, to eufemizm. Chowany zapewne na hollywoodzkich gniotach w rodzaju „Independence Day”.
    Jednakże już pobieżna lektura jego „kunsztownych”, epistolograficznych wyczynów utwierdza tylko w przekonaniu, że to patologiczny mitoman.