Pentagon stwierdził, że syryjskie systemy obrony przeciwlotniczej nie strąciły żadnego samolotu ani pocisku podczas trwania operacji.

Amerykański generał Kenneth F. McKenzie powiedział, że naloty były precyzyjne, przygniatające i skuteczne. Zaznaczył także, że działania syryjskiej obrony powietrznej okazały się w dużej mierze nieskuteczne.

Żaden z naszych samolotów, ani żaden z pocisków użytych podczas tej operacji nie został skutecznie strącony przez syryjską obronę powietrzną – zaznaczył wojskowy. Dodał również, że nic nie wskazuje, żeby rosyjskie systemy obrony powietrznej uruchomiono wcześnie rano w sobotę w Syrii.

ZOBACZ TAKŻE: Rosyjscy wojskowi: przechwycono 70 proc. pocisków manewrujących wystrzelonych w Syrię

Ministerstwo obrony Rosji oświadczyło, że systemy syryjskiej obrony przeciwlotniczej przechwyciły i zniszczyły „znaczną część” pocisków manewrujących i pocisków typu „powietrze-ziemia” wystrzelonych przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników w kierunku celów w Syrii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Pentagon oświadczył również, że nic nie wiadomo na temat cywilnych ofiar nalotów w Syrii. USA wyraziły również przekonanie, że naloty w poważny sposób sparaliżowały zdolności rządu prezydenta Baszara Asada do produkcji broni chemicznej.

W efekcie nalotów siły syryjskie utraciły dużo sprzętu i materiałów związanych z bronią chemiczną – podał Pentagon. Zaznaczono, że infrastruktura związana z bronią chemiczną w Syrii jeszcze istnieje, ale zadano jej poważny cios.

Ministerstwo obrony USA podało, że od chwili nalotów nie zauważono żadnej reakcji militarnej.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz