Rosyjscy wojskowi: przechwycono 70 proc. pocisków manewrujących wystrzelonych w Syrię

Generał Sergiej Rudskoj szef operacji rosyjskiego sztabu generalnego poinformował, że zestrzelono 71 z 103 pocisków manewrujących które wystrzeliły Stany Zjednoczone i ich sojusznicy.

Rudskoj oświadczył: Zgodnie z posiadanymi informacjami, wystrzelono ogółem 103 pocisków manewrujących. Syryjskie systemy obrony powietrznej, w skład których wchodzi broń radziecka, skutecznie odparły pociski wystrzelone z samolotów i okrętów. Łącznie przechwycono 71 pocisków.

Pociski zostały przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników zostały odparte przez systemy obrony powietrznej S-125, S-200, Buk, Kwadrat i Osa – powiedział generał.

ZOBACZ TAKŻE: MSZ Syrii potępiło atak rakietowy koalicji. Dowództwo twierdzi, że większość rakiet zestrzelono

Świadczy to o wysokiej skuteczności znajdujących się w Syrii systemów uzbrojenia i doskonałych umiejętnościach syryjskich żołnierzy przeszkolonych przez naszych specjalistów, dodał Rudskoj zaznaczając, że Rosja w pełni przywróciła systemy obrony powietrznej Syrii w ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy i nadal je udoskonala.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według rosyjskiego generała, Stany Zjednoczone i ich sprzymierzeńcy wystrzelili pociski manewrujące, w tym Tomahawki i GBU-38, a myśliwce F-15 i F-16 wystrzeliwują rakiety powietrze-ziemia. Samolot Tornado brytyjskiego lotnictwa wystrzelił osiem pocisków Scalp EG.

Kresy.pl / tass.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  zefir :

  Zestrzelono 71 pocisków z 103 bandyckich pocisków manewrujących wystrzelonych w suwerenną Syrię.To miara bandyckiego sukcesu Hegemona i jego brytolskich popleczników-Francja niczego nie wystrzeliła.Okazuje się,że stare systemy postsowoeckiej obrony powietrznej jak S-125,s-200,Buk,Kwadrat i Osa są nad wyraz skuteczne.Nie ma się co wysilać na ich podmianę przez S-300,S-400,czy wyżej,wystarczy zabezpieczyć pociski dotychczasowym systemom.Tak czy siak,kompleks militarno-przemysłowy USA z robienia w konia Trumpa się cieszy.

  • Avatar
   Pol_AK :

   @zefir Mało faktów znamy. 71 ze 103 pocisków… przewija się że wystrzelone były na 3 cele… zdjęcia jednego udanie zburzonego kompleksu mamy, co z resztą? Co z tego że zestrzelili 70% pocisków jak cel osiągnięty? Ciekawe czy zestrzelili je, ostatnio było chyba 12 rakiet tomahawk i nic nie zestrzelone było jeśli pamiętam, to co wyłączyli radary?