Szef Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski przyznał, że konsultacje się odbyły, jednak odmówił podania szczegółów.

Minister Szczerski podkreślił w sobotniej rozmowie w radiowej Trójce, że aktualnie nie ma planów udziału polskich żołnierzy w akcji wojskowej. – Taka akcja z użyciem polskiego wojska wymagałaby zgody prezydenta, takiej decyzji nie ma i takiego wniosku również nie ma – powiedział.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Krzysztof Szczerski zaznaczył również, że chociaż Polska nie jest militarnie zaangażowana w konflikt, to atak nie był zaskoczeniem dla strony polskiej, ponieważ wcześniej konsultowano go także z naszym krajem. Dopytywany minister nie ujawnił jednak szczegółów dotyczących tych konsultacji.

ZOBACZ TAKŻE: Polskie MSZ skomentowało atak na Syrię. „Społeczność międzynarodowa nie może pozostawać bezczynna”

Prezydencki minister przyznał równocześnie, że Polska nie była częścią procesu decyzyjnego dotyczącego ataku, ale sam fakt, że były prowadzone rozmowy na ten temat jest istotny.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W nocy z piątku na sobotę miały miejsce naloty sił lotnictwa amerykańskiego, brytyjskiego i francuskiego w Syrii. Działania wojsk Francji, USA i Wielkiej Brytanii miało być odpowiedzią za domniemane użycie przez wojska prezydenta Asada broni chemicznej w ataku na miasto Duma 7 kwietnia. Naloty miały dotknąć syryjskie obiekty wojskowe, związane z programem broni chemicznej.

Kresy.pl / dorzeczy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Panie Szczerski,tajemne szczegóły z konsultacji zbędne.Liczy się to,że bez sprzeciwu,w skundlony sposób legitymizowaliście bandyckie bombardowania Syrii,łamiąc w ten sposób międzynarodowe prawa dot.nietykalności suwerennych państw-jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ w wybitny sposób uwłaczacie powierzonym wam obowiązkom,przynosząc wstyd Polsce.