Szef Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski przyznał, że konsultacje się odbyły, jednak odmówił podania szczegółów.

Minister Szczerski podkreślił w sobotniej rozmowie w radiowej Trójce, że aktualnie nie ma planów udziału polskich żołnierzy w akcji wojskowej. – Taka akcja z użyciem polskiego wojska wymagałaby zgody prezydenta, takiej decyzji nie ma i takiego wniosku również nie ma – powiedział.Krzysztof Szczerski zaznaczył również, że chociaż Polska nie jest militarnie zaangażowana w konflikt, to atak nie był zaskoczeniem dla strony polskiej, ponieważ wcześniej konsultowano go także z naszym krajem. Dopytywany minister nie ujawnił jednak szczegółów dotyczących tych konsultacji.

ZOBACZ TAKŻE: Polskie MSZ skomentowało atak na Syrię. „Społeczność międzynarodowa nie może pozostawać bezczynna”

Prezydencki minister przyznał równocześnie, że Polska nie była częścią procesu decyzyjnego dotyczącego ataku, ale sam fakt, że były prowadzone rozmowy na ten temat jest istotny.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W nocy z piątku na sobotę miały miejsce naloty sił lotnictwa amerykańskiego, brytyjskiego i francuskiego w Syrii. Działania wojsk Francji, USA i Wielkiej Brytanii miało być odpowiedzią za domniemane użycie przez wojska prezydenta Asada broni chemicznej w ataku na miasto Duma 7 kwietnia. Naloty miały dotknąć syryjskie obiekty wojskowe, związane z programem broni chemicznej.

Kresy.pl / dorzeczy.pl

Szczerski: atak na Syrię był konsultowany z Polską
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir :

    Panie Szczerski,tajemne szczegóły z konsultacji zbędne.Liczy się to,że bez sprzeciwu,w skundlony sposób legitymizowaliście bandyckie bombardowania Syrii,łamiąc w ten sposób międzynarodowe prawa dot.nietykalności suwerennych państw-jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ w wybitny sposób uwłaczacie powierzonym wam obowiązkom,przynosząc wstyd Polsce.

  2. UPAdlina
    UPAdlina :

    Hehehehe! Tak jest. Na pewno pan z faszyngtonu konsultował się w sprawie ataku ze swoim lokajem, buhahahahaha! Co za klowny?!
    O jakiej zgodzie prezydenta mówi ta pacynka? O zgodzie maliniaka? Maliniak nie jest od wydawania zgody tylko od przekazywania innym pacynkom poleceń od swoich panów z faszyngtonu i tela-viwu.