Prezydent Andrzej Duda oświadczył, że działania USA w Syrii są potrzebne potrzebne, ponieważ nie można dopuszczać do zabijania niewinnych ludzi przy użyciu broni chemicznej.

Odnosząc się do nalotów jakie USA i sojusznicy przeprowadzili w Syrii prezydent Andrzej Duda oświadczył, że Polska popiera te działania i uznaje je za potrzebne.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4261.49 PLN    (19.37%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jesteśmy członkiem koalicji, jesteśmy członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego i, rzecz jasna, popieramy i wspieramy działania naszych sojuszników. Zwłaszcza że były to takie działania, o których byliśmy informowani, konsultowani w tych sprawach; nie było to dla mnie żadnym zdziwieniem, że ta interwencja nastąpiła – powiedział Duda w sobotą.

ZOBACZ TAKŻE: Szczerski: atak na Syrię był konsultowany z Polską

Zdaniem polskiego prezydenta uczciwe państwa nie mogą dopuścić do tego, żeby niewinni ludzie zabijani byli przy użyciu broni chemicznej, bo wszyscy wiemy, że tolerowanie takich działań w efekcie prowadzi do jeszcze gorszych skutków. Duda podkreślił również, że Polska będąca niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ patrzy na wydarzenia w Syrii odpowiedzialnie.

Prezydent był na pytanie o to czy w sprawie operacji w Syrii, strona polska była informowana, powtórzył, że z Polską przeprowadzono konsultacje, a „współpraca sojusznicza działa”. Tyle mogę państwu w tym momencie powiedzieć – zaznaczył Andrzej Duda.

Na pytanie o możliwość zwiększenia zaangażowania Polski na Bliskim Wschodzie, Andrzej Duda wskazał na udział polskich żołnierzy w misjach patrolowych i szkoleniowych. Zadania te będą realizowane nadal – powiedział.

Podkreślił również, że nasz kraj cały czas pozostaje w kontakcie ze swoimi sojusznikami i będzie odpowiadała na „bieżące potrzeby”. W tej chwili nie ma takiego planu, aby tam miało nastąpić zwiększenie polskiego kontyngentu, czy też nowy polski kontyngent, ale sytuacja jest dynamiczna – dodał Andrzej Duda.

Kresy.pl / interia.pl

12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. RAFALXJXJXJ
    RAFALXJXJXJ :

    Jak opozycja krytykowała Dude za jego zależność od Kaczyńskiego to elektorat PIS traktował to z przymrużeniem oka jako wlaściwość przypisana drugiej stronie . Jednak jeśli wątpliwości padaja ze strony rządowej i elektoratu PIS to sprawa wyglada na dużo poważniejszą. Budyniowość Dudy okazał się skazą nie do naprawienia – on po prostu oszukał wszystkich poza żydami i ukraincami. Okazał sie zdrajcą.