W Niemczech każdego dnia zatrzymywanych jest średnio 600 nielegalnych migrantów, z których większość przybyła od strony Polski – pisze „Bild”. Niemieccy policjanci uważają, że niezbędne są kontrole stacjonarne.

Niemiecki „Bild” opublikował nowe dane na temat nielegalnej imigracji do Niemiec. Wynika z nich, że tylko w sierpniu br. przybyło do tego państwa ponad 15 tys. nielegalnych migrantów. Większość z nich została zatrzymana przez policję federalną wkrótce po przekroczeniu granicy z Polską, Czechami i Szwajcarią.

Łącznie, od stycznia do sierpnia 2023 roku do Niemiec przybyło nielegalnie ponad 71 tysięcy osób, czyli prawie 58 proc. więcej niż w tym samym okresie 2022 roku i o 145 proc. więcej niż w 2021 roku. Tym samym, codziennie zatrzymywanych jest 600 migrantów. Nie wiadomo jednak, ilu osobom udaje się przedrzeć do Niemiec.

Przeczytaj: Kryzys migracyjny w Niemczech zaostrza się. Liczba wniosków o azyl wzrosła o 78 proc.

 

„Bild” zaznacza, że kryzys migracyjny pogłębia się i w Niemczech coraz głośniej wyrażana jest krytyka pod adresem rządu federalnego. Pojawiają się m.in. żądania, by wprowadzić stacjonarne kontrole na granicy z Polską.

W rozmowie z „Bildem” wiceprzewodniczący Federalnego Związku Zawodowego Policji w Niemczech, Manuel Ostermann powiedział, że resort spraw wewnętrznych „po prostu pozwala, aby to trwało i uchyla się od odpowiedzialności w dobie kryzysu”.

Jak zaznaczono, niemiecka policja federalna jest sfrustrowana i mówi o wyczerpującej grze w kotka i myszkę z przemytnikami oraz uchodźcami. Ponadto, mundurowi opowiadają o ciągłych, niebezpiecznych pościgach za furgonetkami, pełnymi nielegalnych imigrantów. Zdaniem policjantów, pełniących służbę w rejonie granicy, z każdym dniem ich praca staje się „trudniejsza, bardziej wyczerpująca i frustrująca”. Przekonują, że bardzo pomogłoby im wprowadzenie kontroli stacjonarnych, analogiczne do tych na granicy z Austrią.

Pod koniec sierpnia informowaliśmy, że jak pisały niemieckie dzienniki, sytuacja na granicy z Polską w kontekście nielegalnej imigracji staje się coraz trudniejsza. Premier Saksonii uważa, że sytuacja może wymknąć się spod kontroli.

Czytaj także: Niemcy chcą odesłać do Polski niemal 3,4 tys. obcokrajowców – nielegalnych imigrantów

Bild / wp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply