Niezależne białoruskie media podają, że były szef MSZ Białorusi Uładzimir Makiej popełnił samobójstwo. Białoruski minister zmarł nagle pod koniec listopada 2022 roku.

Niezależna białoruska gazeta Nasza Niwa powołuje się na źródła medyczne oraz w administracji państwowej. Nasza Niwa podała w niedzielę, że były szef MSZ Białorusi Uładzimir Makiej popełnił samobójstwo.

Gazeta powołuje się na niepowiązane ze sobą osoby. Podkreśla, że w ostatnich latach życia Makiej mierzył się nie tylko z problemami zawodowymi, lecz także prywatnymi.

Białoruski minister miał zdawać sobie sprawę ze swojej słabnącej pozycji w państwie. „W ostatnim czasie nie udzielano mu uwagi osobistej, co odczuwał bardzo boleśnie” – powiedział jeden z rozmówców Naszej Niwy, określany jako kolega byłego ministra.

Wiedział o poszukiwaniach osoby, która mogłaby zastąpić go na stanowisku szefa MSZ – podkreśla jeden z rozmówców Naszej Niwy. Nie wyobrażał sobie przyszłości zawodowej na innej, niższej pozycji. Makiej miał także problemy prywatne.

Gazeta zastrzega, że pewnych szczegółów nie ujawnia, bowiem prawo do ich podania mają tylko bliscy.

Źródła medium zwracają uwagę na brak sygnałów, że śmierć ministra była zabójstwem mającym wyglądać na samobójstwo.

26 listopada ubiegłego roku białoruska państwowa agencja prasowa BelTA poinformowała o śmierci ministra spraw zagranicznych Białorusi Uładzimira Makieja. Miał 64 lata. Był szefem MSZ Białorusi od 22 sierpnia 2012 roku.

Zobacz także: „Wzajemne rozczarowanie” – Politico o relacjach Ukrainy i białoruskiej opozycji

nashaniva.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz