W poniedziałek Joe Biden odwiedził Kijów. Media piszą o “nieoczekiwanej wizycie”. Wcześniej na całej Ukrainie został ogłoszony alarm przeciwlotniczy.

Prezydent USA Joe Biden skomentował swoją wizytę na Twitterze. “W związku ze zbliżającą się rocznicą brutalnej inwazji Rosji na Ukrainę, jestem dziś w Kijowie, aby spotkać się z prezydentem Zełenskim i potwierdzić nasze niezachwiane zaangażowanie w demokrację, suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy” – napisał.

Wcześniej na całej Ukrainie został ogłoszony alarm przeciwlotniczy.

Około godziny 11 czasu polskiego w sieci pojawiły się materiały przedstawiające wizytę amerykańskiego prezydenta w Kijowie.

Ukraiński wiceminister spraw zagranicznych Andrij Melnyk informował wcześniej, że spodziewana jest wizyta jednego z głównych zachodnich partnerów Ukrainy.

Zobacz także: Ukraiński wywiad: Rosja rozpoczyna duże ćwiczenia nuklearne. To reakcja na wizytę Bidena

To pierwsza podróż prezydenta USA na Ukrainę od czasu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji.

Joe Biden spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Zapowiedział kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 500 milionów dolarów, a także dodatkowe sankcje na Rosję.

Zadeklarował, że USA pozostaną u boku Ukrainy tak długo, jak będzie trzeba.

We wtorek Biden odwiedzi Polskę. Spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. Z kolei w środę weźmie udział w szczycie Bukaresztańskiej Dziewiątki.

Zobacz także: Blinken: Chiny rozważają przekazanie Rosji broni i amunicji

edition.cnn.com / washingtonpost.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply