Szef Ligi Północnej Matteo Salvini, prowadzi obecnie negocjacje z Ruchem Pięciu Gwiazd na temat powołania rządu.

Salvini po spotkaniu z delegacją Ruchu Pięciu Gwiazd stwierdził, że Włochy muszą renegocjować traktaty unijne, ponieważ w przeciwnym razie „uduszą się”. Lider Ligi Północnej oświadczył w tej sprawie istnieje „wspólna wola” obu ugrupowań.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Ponadto szef Ligi Północnej poinformował o porozumieniu się w kilku podstawowych kwestiach programowych, które znajdą się w kontrakcie rządowym, jak nazywane jest porozumienie koalicyjne. Wśród uzgodnionych spraw znalazła się kwestia wprowadzenia dochodu podstawowego w wysokości 780 euro dla osób, które straciły pracę.

ZOBACZ TAKŻE: Włochy: Wrodzy eurosceptycy

Na razie nie ustalono, kto zostanie premierem. Rozmawiamy o tematach, nie o nazwiskach – powiedział Salvini, mówiąc o swoim spotkaniu z liderem ruchu Luigim Di Maio w Mediolanie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Oba ugrupowania poprosiły prezydenta Sergio Mattarellę o czas do poniedziałku na zakończenie negocjacji koalicyjnych. Jeśli partie się nie dojdą do porozumienia to rozpisane zostaną kolejne wybory. Poprzednie, które wywołały polityczny impas, miały miejsce 4 marca.

Kresy.pl / forsal.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz