Według Narodowej Służby Wywiadu (NIS) Korea Południowa została w czwartek pierwszym krajem azjatyckim, który dołączył do natowskiej grupy do spraw cyberobrony.

Jak poinformowała agencja prasowa Anadolu, według Narodowej Służby Wywiadu Korea Południowa została w czwartek pierwszym krajem azjatyckim, który dołączył do natowskiej grupy ds. cyberobrony.

NIS zostało formalnie przyjęte do struktury natowskiego centrum cyberobrony (CCDCOE) z siedzibą w Tallinie w Estonii – czytamy.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8702.32 PLN    (39.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Wraz z przyłączeniem się Seulu liczba członków grupy wzrosła do 32.

„Planujemy wzmocnić nasze zdolności reagowania w cyberprzestrzeni do światowego poziomu poprzez zwiększenie liczby naszych pracowników wysyłanych do centrum i rozszerzenie zakresu wspólnych szkoleń” – poinformowało NIS.

CCDCOE zostało powołane w 2008 roku w odpowiedzi na prawdopodobny rosyjski cyberatak, który sparaliżował sieci państwowe Estonii.

Zobacz też: Kułeba krytykuje Węgry za zablokowanie przyjęcia Ukrainy do „cyber-NATO”

NATO Cooperative Cyber Defence Centre of Excellence formalnie nie jest częścią Sojuszu. Jego misją jest jest wzmacnianie zdolności do cyberobrony, współpraca i wymiana informacji między NATO, państwami NATO i partnerami w tej dziedzinie.

Zobacz też: Ukraina dołączy do centrum cyberobrony NATO

Kresy.pl/Anadolu

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz