Władze Arabii Saudyjskiej, która przewodzi koalicji walczącej z rebeliantami w Jemenie ogłosiły, że przerywają wstrzymanie ognia i będą kontynuować działania wojenne. Donosi o tym przedstawiciel prasowy władz.

Dowódcy uznali, że należy przerwać kruchy rozejm, który trwał od 15 grudnia. Przestał on obowiązywać o 14 czasu miejscowego. Koalicja państw sunnickich, składająca się z Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu, Jordanii, Egiptu i Maroka, zwalcza w Jemenie szyickich buntowników wspieranych przez Iran. Rebelianci zajęli Sanę i Aden czym zmusili do ucieczki władze kraju. W wyniku konfliktu zginęło do tej pory około 6 tysięcy ludzi.

TASS/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz