Z raportu opublikowanego przez działające na Wyspach Brytyjskich Baby Centre wynika, że najpopularniejszym imieniem dla nowo narodzonych w Wielkiej Brytanii chłopców jest Muhammad.

Raport opracowano na podstawie informacji uzyskanych od blisko 340 tysięcy rodziców urodzonych w 2015 roku dzieci. Muhammad już drugi rok pozostaje najczęsciej nadawanym chłopcom imieniem na Wyspach Brytyjskich. Za nim znalazły się imiona Olivier i Jack. Wzrost w rankingu zanotowały zaś imiona Ali (wzrost o 19 pozycji na 63. miejsce) oraz Omar (wzrost o 10 pozycji na 69. miejsce). Pojawiły się również nowe imiona takie jak Ahmad (miejsce 74.)

Wśród dziewczynek „na podium” znajdujemy imiona Olivia, Sophia i Lily. Sporą zmianę pozycjo odnotowało imię Nur (10 pozycji w górę na miejsce 19.).

babycentre.co.uk / Tania Brytania / kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. braunus
    braunus :

    Jakie to musi być przykre patrzeć, jak przybysze krok po kroku zawłaszczają nie swój kraj. Nie bez winy rodzimych mieszkańców, niestety. Cóż, wygląda na to, że rozwój cywilizacji zakończy się wraz z opanowaniem Europy przez islam. Przecież oni sami nie potrafią nic stworzyć. Może tylko jeszcze Chiny i Indie zostaną jako przeciwwaga dla tych, co tylko brać umieją.