W Adenie doszło do dużego zamachu terrorystycznego, w którym zginęły co najmniej 22 osoby.

W mieście Aden w południowym Jemenie doszło do ataku terrorystów z ISIS. Atak przeprowadzono przy użyciu trzech samochodów-pułapek. Eksplodowały one w różnych miejscach. Miało dojść jeszcze do jednego zamachu jednak władzom udało się go udaremnić. Na chwilę obecną są 22 ofiary śmiertelne ataków a także wielu rannych.

Warto podkreślić, że zamach odbył się na terenach kontrolowanych przez podległy Arabii Saudyjskiej rząd, jednak nie był on dziełem szyickich powstańców lecz sunnickich terrorystów.

DPA/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz