Konfederacja prezentuje projekt rezolucji Sejmu zabraniającej negocjowania roszczeń żydowskich [+VIDEO]

Konfederacja przedstawiła swój projekt rezolucji, która miałaby chronić Polskę przed bezprawnymi roszczeniami żydowskimi do czasu przyjęcia odpowiedniej ustawy w tej sprawie, zabraniając przedstawicielom władz udziału w jakichkolwiek rozmowach na temat tzw. „restytucji mienia ofiar Holokaustu”.

W piątek rano poseł Konfederacji i wiceszef partii KORWiN przedstawił w Sejmie projekt rezolucji zabraniającej przedstawicielom RP do powstrzymania się od udziału w „monitorowaniu” działań rządu RP przez jakiekolwiek instytucje zagraniczne i w jakichkolwiek rozmowach na temat tzw. „restytucji mienia ofiar Holokaustu”.

„Biorąc pod uwagę, że Polska nie jest kolonią i nie przegrała żadnej wojny; Biorąc pod uwagę trwające, rosnące, a nieumotywowane naciski na tzw. restytucje mienia osobom, które w żaden sposób nie są do otrzymywania tego mienia uprawnione; Biorąc pod uwagę, że niektórzy przedstawiciele RP biorą udział w negocjacjach na ten temat i z nieznanych powodów wydają się uznawać słuszność tych żądań, Sejm RP: po pierwsze, zabrania wszystkim przedstawicielom RP uczestniczenia w jakimkolwiek „monitorowaniu” działań rządu RP przez jakiekolwiek instytucje zagraniczne; po drugie, zabrania przedstawicielom RP brania udziału w jakichkolwiek rozmowach na temat tzw. „restytucji mienia ofiar Holokaustu” i oznajmia, że jakichkolwiek zawartych w tej sprawie porozumień nie będzie honorował; po trzecie, rezolucja ta obowiązuje do chwili uchwalenia przez Sejm stosownej ustawy w tym przedmiocie” – głosi treść projektu rezolucji.

Poseł zaznaczył, że rośnie w tej sprawie presja na Polskę, która jest „coraz bardziej jawna i bezczelna”. Wspomniał w tym kontekście o głośnym wpisie amerykańskiej ambasador w Polsce na portalu społecznościowym, w którym krytycznie skomentowała działalność Konfederacji ws. ustawy S.447. Zdaniem Wilka, była to jawna ingerencja obcego państwa, poprzez swojego przedstawiciela, w kampanię wyborczą w Polsce.

– My od dłuższego czasu ujawniamy dowody i fakty, które świadczą o tym, że przynajmniej od 4 lat toczy jakieś zakulisowe rozmowy z przedstawicielami organizacji „Przemysłu Holokaust”, ministrami Izraela, o czym społeczeństwo się nie dowiaduje albo jest wprowadzane w błąd – powiedział Wilk. Jego zdaniem rząd PiS coraz bardziej zaplątuje się we własną propagandę. – Dlatego trzeba na to reagować – oświadczył, prezentując projekt rezolucji przygotowany przez Konfederację.

Później zaznaczył, że konieczna jest ustawa w tej sprawie i przypomniał o przedstawionym projekcie takiego dokumentu autorstwa Stanisława Michalkiewicza, ale zaznaczył, że Sejm już teraz powinien oficjalnie zajął stanowisko w tej kwestii. Dodał, że jest to kolejne „sprawdzam” względem większości parlamentarnej ws. roszczeń żydowskich z tytułu tzw. mienia bezspadkowego.

„Informacje przekazywane w kampanii Konfederacji są rażąco nieprawdziwe.” – napisała na Twitterze Georgette Mosbacher, dołączając link do strony ambasady USA w Warszawie zawierającej zestawienie informacji na temat ustawy JUST 447. Wynika z niej, że ustawa dotyczy 46 państw, które zatwierdziły Deklarację z Terezina, w tym Polski, a Deklaracja dotyczy także „zwrotu mienia, bez ustanowionego spadkobiercy, w celu pomocy osobom ocalałym z Holocaustu, które znajdują się w potrzebie”.

Amerykańska dyplomatka zasugerowała, że Konfederacja jest ugrupowaniem skrajnym używającym „mowy nienawiści”. Mosbacher wyraziła przy tym przekonanie, że nie zakłóci ona „relacji między sojusznikami”. Ambasador USA nie podała jednak przykładów wspomnianej przez siebie „mowy nienawiści”.

Wczoraj do obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej anty-447 zainicjowanej przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości dołącza ruch Kukiz’15. Wcześniej w działania te włączyła się Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy, a także Prawica RP. Planowane jest zebranie do końca czerwca br. 100 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy anty-447. We wtorek odbędzie się szerokie spotkanie robocze z udziałem środowisk politycznych i społecznych, na którym zostanie wypracowany projekt obywatelskiej ustawy, mającej zabezpieczyć Polskę przed roszczeniami żydowskimi.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply