Kukiz’15 dołącza do inicjatywy obywatelskiej ws. ustawy anty-447

Do obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej anty-447 zainicjowanej przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości dołącza ruch Kukiz’15. Wcześniej w działania te włączyła się Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy, a także Prawica RP.

O dołączeniu Kukiz’15 do akcji poinformowali w czwartek liderzy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości (SMN) na konferencji prasowej w Sejmie, z udziałem posła K’15 Tomasza Rzymkowskiego.

– Bardzo się cieszę, że możemy wspólnie działać dla Polski – powiedział na konferencji prasowej Robert Bąkiewicz, prezes SMN i organizator marszu STOP 447. Zaznaczył, że sprzeciw wobec bezprawnych roszczeń środowisk żydowskich z tytułu tzw. mienia bezspadkowego łączy różne ugrupowania polityczne, którym bliska jest idea suwerennej Polski.

Przedstawiciele SMN zaprosili Kukiz’15, by włączyli się w obywatelską inicjatywę ustawodawczą i w przygotowanie właściwego projektu ustawy, o czym mówił poseł Rzymkowski.

Przeczytaj: Amerykańskie media: bez rozwiązania kwestii roszczeń żydowskich nie będzie Fortu Trump

– Skoro obywatelski projekt nie znajduje posłuchu, to musimy zebrać co najmniej 100 tys. podpisów, a liczę, że będzie ich dużo więcej, bo sprawa jest dla Polaków bardzo bulwersująca W grę wchodzi kwestia naszej niepodległości i suwerenności – powiedział poseł. – Bardzo cieszymy się z tej inicjatywy, włączymy się aktywnie w przygotowanie projektu ustawy. Mamy już pewne założenia z projektu, który wpłynął do Sejmu.

Tomasz Rzymkowski zaapelował też, podobnie jak wcześniej Bąkiewicz, żeby ta sprawa jednoczyła Polaków. – Nie szukajmy zwady. To jest sprawa dla nas fundamentalna, nie grajmy tym. (…) Włączmy się w tę sprawę aktywnie już na etapie zbiórki podpisów.

Tomasz Kalinowski z Zarządu SMN zapowiedział, że we wtorek odbędzie się szerokie spotkanie robocze z udziałem środowisk politycznych i społecznych, na którym zostanie wypracowany projekt obywatelskiej ustawy, mającej zabezpieczyć Polskę przed roszczeniami żydowskimi. Inicjatywa ma być gotowa we wrześniu. Celem inicjatorów jest wprowadzenie ustawy w życie jeszcze w tej kadencji Sejmu. – Jako Stowarzyszenie Marsz Niepodległości cieszymy się, że możemy jednoczyć środowiska propolski, patriotyczne, i Konfederację, i Kukiz’15 razem dla Polski.

W zbieranie podpisów mają być zaangażowane Roty Marszu Niepodległości, których powołanie ogłoszono w czasie ostatniego marszu Stop 447. Organizatorzy zamierzają złożyć je jeszcze przed końcem czerwca.

Odpowiadając na pytanie o brak obecnie woli politycznej większości sejmowej dla przyjęcia takiej ustawy, Bąkiewicz odpowiedział, że zdaje sobie z tego sprawę, ale dla inicjatorów ważniejsza jest wola społeczna narodu polskiego, żeby takie regulacje przyjąć, a politycy powinni się tej woli podporządkować. Uważa, że wprowadzenie ustawy przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Podkreślał, że inicjatywa ta, podobnie jak Marsz Niepodległości, ma łączyć a nie dzielić.

W środę posłowie Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowy i liderzy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości skrytykowali PiS za zdjęcie z porządku obrad projektu ustawy anty-447 i blokowanie debaty ws. roszczeń żydowskich. Zapowiedzieli zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy.

Przeczytaj: Winnicki dla Kresy.pl: projekt „Ustawy Anty – 447” Kukiz’15 jest potrzebny, ale nie rozwiązuje problemu

Jak informowaliśmy wcześniej, projekt ustawy Kukiz’15 o ochronie własności RP przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego, którego I czytanie miało dziś odbyć się w Sejmie, został zdjęty przez PiS z porządku obrad. Politycy K’15 mówią o skandalu i strachu PiS przed „Przedsiębiorstwem Holokaust”.

Czytaj także: Mosbacher skomentowała kampanię wyborczą Konfederacji ws. ustawy 447

Youtube.com / medianarodowe.com / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz