Kukiz’15 dołącza do inicjatywy obywatelskiej ws. ustawy anty-447

Do obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej anty-447 zainicjowanej przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości dołącza ruch Kukiz’15. Wcześniej w działania te włączyła się Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy, a także Prawica RP.

O dołączeniu Kukiz’15 do akcji poinformowali w czwartek liderzy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości (SMN) na konferencji prasowej w Sejmie, z udziałem posła K’15 Tomasza Rzymkowskiego.

– Bardzo się cieszę, że możemy wspólnie działać dla Polski – powiedział na konferencji prasowej Robert Bąkiewicz, prezes SMN i organizator marszu STOP 447. Zaznaczył, że sprzeciw wobec bezprawnych roszczeń środowisk żydowskich z tytułu tzw. mienia bezspadkowego łączy różne ugrupowania polityczne, którym bliska jest idea suwerennej Polski.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przedstawiciele SMN zaprosili Kukiz’15, by włączyli się w obywatelską inicjatywę ustawodawczą i w przygotowanie właściwego projektu ustawy, o czym mówił poseł Rzymkowski.

Przeczytaj: Amerykańskie media: bez rozwiązania kwestii roszczeń żydowskich nie będzie Fortu Trump

– Skoro obywatelski projekt nie znajduje posłuchu, to musimy zebrać co najmniej 100 tys. podpisów, a liczę, że będzie ich dużo więcej, bo sprawa jest dla Polaków bardzo bulwersująca W grę wchodzi kwestia naszej niepodległości i suwerenności – powiedział poseł. – Bardzo cieszymy się z tej inicjatywy, włączymy się aktywnie w przygotowanie projektu ustawy. Mamy już pewne założenia z projektu, który wpłynął do Sejmu.

Tomasz Rzymkowski zaapelował też, podobnie jak wcześniej Bąkiewicz, żeby ta sprawa jednoczyła Polaków. – Nie szukajmy zwady. To jest sprawa dla nas fundamentalna, nie grajmy tym. (…) Włączmy się w tę sprawę aktywnie już na etapie zbiórki podpisów.

Tomasz Kalinowski z Zarządu SMN zapowiedział, że we wtorek odbędzie się szerokie spotkanie robocze z udziałem środowisk politycznych i społecznych, na którym zostanie wypracowany projekt obywatelskiej ustawy, mającej zabezpieczyć Polskę przed roszczeniami żydowskimi. Inicjatywa ma być gotowa we wrześniu. Celem inicjatorów jest wprowadzenie ustawy w życie jeszcze w tej kadencji Sejmu. – Jako Stowarzyszenie Marsz Niepodległości cieszymy się, że możemy jednoczyć środowiska propolski, patriotyczne, i Konfederację, i Kukiz’15 razem dla Polski.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W zbieranie podpisów mają być zaangażowane Roty Marszu Niepodległości, których powołanie ogłoszono w czasie ostatniego marszu Stop 447. Organizatorzy zamierzają złożyć je jeszcze przed końcem czerwca.

Odpowiadając na pytanie o brak obecnie woli politycznej większości sejmowej dla przyjęcia takiej ustawy, Bąkiewicz odpowiedział, że zdaje sobie z tego sprawę, ale dla inicjatorów ważniejsza jest wola społeczna narodu polskiego, żeby takie regulacje przyjąć, a politycy powinni się tej woli podporządkować. Uważa, że wprowadzenie ustawy przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Podkreślał, że inicjatywa ta, podobnie jak Marsz Niepodległości, ma łączyć a nie dzielić.

W środę posłowie Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowy i liderzy Stowarzyszenia Marsz Niepodległości skrytykowali PiS za zdjęcie z porządku obrad projektu ustawy anty-447 i blokowanie debaty ws. roszczeń żydowskich. Zapowiedzieli zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy.

Przeczytaj: Winnicki dla Kresy.pl: projekt „Ustawy Anty – 447” Kukiz’15 jest potrzebny, ale nie rozwiązuje problemu

Jak informowaliśmy wcześniej, projekt ustawy Kukiz’15 o ochronie własności RP przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego, którego I czytanie miało dziś odbyć się w Sejmie, został zdjęty przez PiS z porządku obrad. Politycy K’15 mówią o skandalu i strachu PiS przed „Przedsiębiorstwem Holokaust”.

Czytaj także: Mosbacher skomentowała kampanię wyborczą Konfederacji ws. ustawy 447

Youtube.com / medianarodowe.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz