Najnowszy sondaż sugeruje zwycięstwo liberalno-lewicowej opozycji

W najnowszym sondażu przeprowadzonym dla “Super Expressu” lista zjednoczonej liberalno-lewicowej opozycji wygrywa z koalicją skupioną wokół partii rządzącej.

W sondażu, którego wyniki opublikowano w czwartek, przedstawiono respondentom możliwość wyboru listy zjednoczonej opozycji składającej się z Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Porozumienia Jarosława Gowina i Polski 2050 Szymona Hołowni. Komitet taki mógłby wygrać wybory z poparciem 49,79 proc. głosujących. W takim układzie Zjednoczona Prawica mogłaby liczyć na 36,53 proc., a Konfederacja Wolność i Niepodległość na 10,22 proc. głosów elektoratu.

W przypadku bardziej standardowego pytania o wybór spośród funkcjonujących obecnie samodzielnie partii najwięcej głosów otrzymał obóz rządzący. Zjednoczoną Prawicę wybrało w najnowszym sondażu 35,28 proc. pytanych. KO otrzymała w takim wariancie 25,09 proc. wskazań.

Na dalekim trzecim miejscu znalazła się Polska 2050 z poparciem 12,35 proc. Tuż za nią znalazła się Lewica, którą wybrało 10,91 proc. Wyraźnie słabsza okazała się Konfederacja Wolność i Niepodległość z poparciem 6,3 proc.

Pozostałe siły polityczne nie wprowadziłyby swoich reprezentantów do Sejmu. Polskie  Stronnictwo Ludowe otrzymało 4,72 proc. wskazań, Kukiz ’15 – 2,2 proc. W sondażu pojawiła się także nowa partia “Mam dość” założona przez opozycyjnie nastrojoną żonę ministra obecnego rządu Mariannę Schreiber. Wybrało ją 2,07 proc. respondentów. Porozumienie dostało już tylko 0,82 proc. pytanych.

Czytaj także: Minister rolnictwa stwierdził, że lepiej by Polacy płacili drożej za żywność, bo trzeba wspierać Ukrainę

polsatnews.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply