W najnowszym sondażu PiS tylko kilka procent przed opozycją

Prawo i Sprawiedliwość jest nadal najchętniej wskazywane przez wyborców, ale jego przewaga nad opozycją w badaniach Kantar Public nadal jest niewielka.

W najnowszym sondażu tej pracowni partia rządząca uzyskała poparcie 30 proc. respondentów zdecydowanych na oddanie głosu w wyborach. Portal Interia podkreśla, że to i tak o 4 punkty procentowe więcej niż w poprzednim badaniu tej pracowni. Wiosną bieżącego roku Kantar Public zaczął notować przewagę opozycji nad PiS.

Czołowa siła opozycji – Koalicja Obywatelska otrzymała poparcie 26 proc. badanych, to o punkt procentowy mniej niż w poprzednim sondażu.

Układ w nowym parlamencie nie byłby jednak korzystny dla obozu rządzącego ponieważ zauważalne poparcie otrzymały także inne stronnictwa opozycji. Potencjalni koalicjanci KO – Polska 2050 i Lewica otrzymały wskazania grup 9 proc. respondentów. W przypadku obu partii to wzrost o 1 punkt procentowy.

Wszystkie pozostałe stronnictwa w sondażu Kantar Public nie osiągnęły poparcia pozwalającego wprowadzić im swoich polityków do Sejmu. Konfederację wybrało 4 proc. pytanych (spadek o 2 pkt proc.), 4 proc. Koalicję Polską – Polskie Stronnictwo Ludowe (spadek o 1 pkt proc.). 2 proc. Kukiz’15 (spadek o 1 pkt proc.), a 1 proc. AgroUnię (bez zmian).

68 proc. respondentów zadeklarowało, że jest gotowa wziąć udział w wyborach parlamentarnych. 21 proc. zadeklarowało, że na wybory nie pójdzie.

Kantar Public przeprowadził sondaż w dniach 5-10 sierpnia na reprezentatywnej 972-osobowej próbie mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat, metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

wydarzenia.interia.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz