Kraje zachodnie desperacko trzymają się swojej „zanikającej hegemonii”, ale jednobiegunowy porządek świata odchodzi do przeszłości, przekonywał prezydent Rosji Władimir Putin we wtorek w swoim przemówieniu na 10. Moskiewskiej Konferencji Bezpieczeństwa Międzynarodowego – podała agencja prasowa Tass.

Jak poinformowała agencja prasowa Tass, kraje zachodnie desperacko trzymają się swojej „zanikającej hegemonii”, ale jednobiegunowy porządek świata odchodzi do przeszłości, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin we wtorek w swoim przemówieniu na 10. Moskiewskiej Konferencji Bezpieczeństwa Międzynarodowego.

Prezydent Rosji uważa że ​​”Zachód” potrzebuje konfliktów, aby utrzymać “hegemonię”. Oskarża więc USA i NATO o mieszanie się w sprawy innych krajów, podsycając różnego rodzaju prowokacje i wojny domowe.

Zobacz też: Putin: Rosja może uzbroić swoich sojuszników

“Hegemonia Zachodu oznacza stagnację dla całego świata. Można jednak zmniejszyć napięcie i przezwyciężyć wspólne zagrożenia, wzmacniając system współczesnego wielobiegunowego świata. Rosja będzie nadal podejmować kroki w kierunku budowania bardziej demokratycznego świata i doskonalenia istniejących mechanizmów bezpieczeństwa międzynarodowego” – czytamy.

“Właśnie dlatego planowali wykorzystać ludność Ukrainy jako mięso armatnie, zrealizowali projekt „antyrosyjski”, przymknęli oko na szerzenie ideologii neonazistowskiej, na masową rzeź mieszkańców Donbasu i zaleją i nadal zalewają reżim kijowski bronią, w tym ciężką” – oskarża Putin.

“W tych warunkach Rosja zdecydowała się przeprowadzić na Ukrainie specjalną operację wojskową w pełnej zgodności z Kartą Narodów Zjednoczonych” – podaje agencja.

„Cele tej operacji zostały jasno określone – to zapewnienie bezpieczeństwa Rosji i naszych obywateli oraz obrona mieszkańców Donbasu przed ludobójstwem. Sytuacja na Ukrainie świadczy o próbach USA przedłużania tego konfliktu. I działa dokładnie w ten sam sposób, rozpalając potencjał konfliktu w Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej”.

Zobacz też: “Kucharz Putina” nie żyje? Ukraińcy chwalą się atakiem na bazę wagnerowców [+FOTO]

„USA i ich wasale rażąco ingerują w wewnętrzne sprawy suwerennych państw. Organizują prowokacje, zamachy stanu i wojny domowe. Używając gróźb, szantażu i nacisków, próbują zmusić niezależne państwa do naginania się do ich woli i życia zgodnie z zasadami które są im obce”.

Zobacz też: Rosja kusi Uzbeków, Tadżyków i Kirgizów swoim obywatelstwem za udział w wojnie na Ukrainie – ukraiński wywiad

Kresy.pl/Tass

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. r2d2
  r2d2 :

  Putin mówi i oskarża
  1. “USA i NATO o mieszanie się w sprawy innych krajów” i jednocześnie Putin napada na inny kraj (Ukrainę)?
  2. “wykorzystać ludność Ukrainy jako mięso armatnie, zrealizowali projekt „antyrosyjski” i strzela do Ukraińców i robi z nich “mięso armatnie”? do niedawna, bratni naród Ukraiński … czy Ruscy nadal twierdzą że Ukraińcy to naród?
  Ruscy nadal wierzą że walczyli z Nazistami, tyle że to Ruscy wraz z nazistami wywołali II Wojnę Światową. Po napaści na Polskę, napadli na Finów zgodnie z porozumieniem z Hitlerem. Ruscy się nie zmienią, więc należy przeprowadzić operację specjalną w Rosji i uwolnić tych ludzi od władzy która napada na sąsiadów.