Rzecznik węgierskiej partii Jobbik wezwał rząd do bezzwłocznego wzniesienia ogrodzenia na granicy węgiersko-rumuńskiej. Jego zdaniem Węgrom grozi masowy napływ migrantów z tego kierunku.

„Ogrodzenie musi zostać wzniesione wzdłuż całego, 453-km odcinka granicy, zanim przemytnicy ludzi zaczną rytunowo korzystać z tej nowej, alternatywnej trasy”– powiedział Adam Mirkoczki.

Rzecznik prasowy Jobbiku argumentował, że ma to związek z działaniami podjętymi przez władze Słowenii, które wznoszą własne ogrodzenie na granicy z Chorwacją. To z kolei może zachęcić migrantów, by skierowali się do Europy Zachodniej inną trasą – poprzez Rumunię i Węgry.Mirkoczki zwrócił uwagę, że do parlamentarnej komisji ds. obrony i porządku publicznego, jak również do komisji bezpieczeństwa narodowego, wpłynęła informacja o spodziewanym wzroście presji migrantów na granicy rumuńskiej.

Mirkoczki dodał, że jego zdaniem Rumunia zastosuje „model serbski”i zezwoli migrantom na swobodne przejście przez swoje terytorium.Dodał, że południowa granica Węgier powinna zostać wzmocniona dodatkowymi patrolami policji i wojska.

Dailynewshungary.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz