Polska potrzebuje zjednoczenia, wspólnoty, a nie folwarku politycznego, potrzebuje jedności, poświęcenia a nie kumoterstwa. Służba Polakom i państwu jest nieporównanie ważniejsza, niż indywidualne interesy jednostek – oświadczył w niedzielę Jarosław Gowin, który został ponownie wybrany prezesem Porozumienia. Na zjeździe był obecny Zbigniew Girzyński, który w piątek odszedł z PiS.

W niedzielę wicepremier Jarosław Gowin został wybrany prezesem Porozumienia na kolejną kadencję. Głosowało na niego 289 delegatów, trzech było przeciw, a od głosu wstrzymało się czterech. W niedzielę odbywa się kongres wyborczy Porozumienia, podczas którego wybrano nowe władze partii. “Jestem głęboko przekonany, że Polska potrzebuje partii centroprawicowej, prawdziwie patriotycznej, a zarazem partii konsekwentnie progospodarczej, prosamorządowej i proeuropejskiej. Partii, dla której służba Polakom i państwu jest nieporównanie ważniejsza, niż jakiekolwiek indywidualne interesy jednostek” – powiedział Gowin cytowany przez Polsat News.

Podczas swojego wystąpienia Gowin podziękował działaczom za obecność oraz za współpracę w ciągu ostatnich czterech lat.

Zobacz także: Kukiz będzie współpracował z PiS

“Polska potrzebuje zjednoczenia, Polska potrzebuje wspólnoty, a nie folwarku politycznego. Potrzebuje jedności, poświęcenia a nie kumoterstwa. Potrzebuje wspólnoty, mądrości i odwagi. Naszego poświecenia, naszej mądrości, naszej odwagi. Potrzebuje odpowiedzialności za obecne i przyszłe pokolenia i taką wspólnotę wartości i wspólnotę ludzi, którzy konsekwentnie stoją za tymi wartościami widzę na tej sali. Jestem dumny, że mogę być liderem takiej partii” – mówił Gowin.

Po miesiącach konfliktu wewnątrz Porozumienia Jarosława Gowina jego główny kontestator Adama Bielan ogłosił w ubiegłym tygodniu powołanie nowej partii. Partia Republikańska – tak ma nazywać się stronnictwo, które zostanie założone przez dotychczasowych polityków Porozumienia wiernych Bielanowi oraz działaczy stowarzyszenia Republikanie. Jednak obok przedstawicieli obu środowisk na ubiegłotygodniowym zjeździe założycielskim nowej partii pojawił się także Jarosław Kaczyński. Towarzyszył mu inny członek Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Wizja Gowina: Polska wielu narodów oraz współczujący, zielony i proeuropejski konserwatyzm

Przypomnijmy, że w piątek troje posłów PiS opuściło klub partii rządzącej. Sprawia to, że formalnie rządy PiS stały się rządami mniejszościowymi.

Toje posłów PiS – Zbigniew Girzyński, Arkadiusz Czartoryski i Małgorzata Janowska – poinformowało w piątek, że opuszczają klub partii rządzącej. Posłowie ci założyli koło parlamentarne „Wybór Polska”. Jako powód swojego odejścia wskazali m.in. tzw. Nowy Ład.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przeczytaj: Gowin: Pracujemy nad rozwiązaniami prawnymi, które ułatwią dostęp cudzoziemców do rynku pracy

Czytaj także: Gowin zapowiedział ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców

Zobacz również: Gowin chce ściągać ukraińskich lekarzy, informatyków i naukowców jako „przyszłe elity” Polski

polsatnews.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply