Dziewięciu z dwunastu zagranicznych pracowników Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka musiało opuścić Izrael i terytoria palestyńskie, ponieważ nie zostały im przedłużone wizy.
Izrael odmówił przedłużenia wiz pracownikom ONZ zajmującym się prawami człowieka w Palestynie, zmuszając ich do wyjazdu – podała w piątek „Aljazeera”.
Dziewięciu z 12 zagranicznych pracowników Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka, m.in. dyrektor krajowy James Heenan, musiało opuścić Izrael i terytoria palestyńskie z powodu nieprzedłużenia wiz.
Wizy pozostałych trzech pracowników wygasną w najbliższych miesiącach.
W kwietniu Unia Europejska i ONZ skrytykowały plan zaanektowania przez Izrael części Zachodniego Brzegu należącego do Autonomii Palestyńskiej.
W czerwcu blisko 50 niezależnych ekspertów ONZ zajmujących się prawami człowieka wydało wspólne oświadczenie ws. planowanej przez władze Izraela aneksji części okupowanego Zachodniego Brzegu Jordanu. Skrytykowali „niezgodny z prawem” plan izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu i wyrazili zaniepokojenie faktem, że poparcie dla niego wyrażają Stany Zjednoczone.
Na początku października palestyński resort spraw zagranicznych opublikował oświadczenie, które odnosiło się do decyzji izraelskiego premiera Binjamina Netanjahu w kwestii wdrożenia planu budowy osiedli dla Żydów na okupowanym Zachodnim Brzegu, które składałyby się łącznie z 5,4 tys. jednostek mieszkalnych.
aljazeera.com / Kresy.pl
Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!