Dziewięciu z dwunastu zagranicznych pracowników Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka musiało opuścić Izrael i terytoria palestyńskie, ponieważ nie zostały im przedłużone wizy.

Izrael odmówił przedłużenia wiz pracownikom ONZ zajmującym się prawami człowieka w Palestynie, zmuszając ich do wyjazdu – podała w piątek „Aljazeera”.

Dziewięciu z 12 zagranicznych pracowników Biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka, m.in. dyrektor krajowy James Heenan, musiało opuścić Izrael i terytoria palestyńskie z powodu nieprzedłużenia wiz.

Wizy pozostałych trzech pracowników wygasną w najbliższych miesiącach.

W kwietniu Unia Europejska i ONZ skrytykowały plan zaanektowania przez Izrael części Zachodniego Brzegu należącego do Autonomii Palestyńskiej.

W czerwcu blisko 50 niezależnych ekspertów ONZ zajmujących się prawami człowieka wydało wspólne oświadczenie ws. planowanej przez władze Izraela aneksji części okupowanego Zachodniego Brzegu Jordanu. Skrytykowali „niezgodny z prawem” plan izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu i wyrazili zaniepokojenie faktem, że poparcie dla niego wyrażają Stany Zjednoczone.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na początku października palestyński resort spraw zagranicznych opublikował oświadczenie, które odnosiło się do decyzji izraelskiego premiera Binjamina Netanjahu w kwestii wdrożenia planu budowy osiedli dla Żydów na okupowanym Zachodnim Brzegu, które składałyby się łącznie z 5,4 tys. jednostek mieszkalnych.

aljazeera.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz