W czwartek na terytorium Polski z terytorium Białorusi próbowało nielegalnie przedostać się 24 cudzoziemców. Jak poinformowała Straż Graniczna, pięciu imigrantów z Nigerii, Syrii i Iraku rzucało kamieniami w patrole polskiej Straży Granicznej.
Jak poinformowała Straż Graniczna, w czwartek na terytorium Polski z terytorium Białorusi próbowało nielegalnie przedostać się 24 cudzoziemców. Pięciu imigrantów z Nigerii, Syrii i Iraku rzucało kamieniami w patrole polskiej Straży Granicznej.
W dn.10.02 na terytorium??próbowało nielegalnie przedostać się z??24 cudzoziemców.
Na odcinku #PSGBiałowieża 5 mężczyzn(Nigeria,Syria i Irak)rzucało kamieniami w patrole??.
Dzisiaj zatrzymano 7 nielegalnych imigrantów(Senegal,Jemen,Turcja,Syria),którzy również atakowali patrole?? pic.twitter.com/agolX4eExD— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) February 11, 2022
Zobacz też: Czeczko ponownie oskarża siebie i Polskę o rozstrzeliwanie migrantów
Jak informowaliśmy, we wtorek Straż Graniczna zatrzymała obywatela Ukrainy za pomocnictwo przy nielegalnym przekroczeniu granicy. Tego dnia na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 20 cudzoziemców.
Od początku 2022 roku zatrzymano 30 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. W ubiegłym tygodniu Straż graniczna informowała, że ponad 75 proc. z nich stanowią cudzoziemcy.
Z danych, które Straż Graniczna przesłała w grudniu ub. roku portalowi Kresy.pl wynikało, że w 2021 roku obcokrajowcy stanowili prawie 90 proc. osób zatrzymanych za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego). Wśród zatrzymanych pod tym zarzutem dominowali Ukraińcy.
Zobacz też: Migranci z ośrodka w Wędrzynie znów protestowali. Chcieli natychmiast wyjść
Dane z 14 grudnia ub. roku wskazywały, że wśród osób zatrzymanych od początku 2021 roku za pomocnictwo dominowali głównie ob. Ukrainy (70 os.), Gruzji ( 52 os.) i Syrii (47 os.), Polski (43 os.) , ob. Niemiec (25 os.) i ob. Iraku (23 os.) na łączna liczbę 355 zatrzymanych osób.
Podobny obraz sytuacji wyłaniał się z danych przedstawionych przez Nadodrzański oddział SG na początku grudnia 2021 roku. Informowaliśmy wówczas, że od początku sierpnia funkcjonariusze z placówek Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 61 osób, które usłyszały zarzut pomocnictwa w organizowaniu przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. 55 z nich stanowili cudzoziemcy.
Zwracaliśmy też uwagę, że wśród poszukiwanych przez policję na podstawie artykułu 264 § 3 kodeksu karnego (organizowanie nielegalnej imigracji) zdecydowanie dominują obcokrajowcy. Stanowią oni prawie 70 proc. poszukiwanych w związku ze wspomnianym artykułem.
Zobacz też: Rodzina Afgańczyków poprosiła o azyl i… nielegalnie wyjechała do Niemiec
Kresy.pl
Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!